Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiR235 kolarzy wystartowało w wyścigu z okazji 700-lecia Warki!

  235 kolarzy wystartowało w wyścigu z okazji 700-lecia Warki!

  22 sierpnia Warka stała się polskim centrum kolarstwa… Wszystko za sprawą IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego oraz przedostatniego etapu wyścigu ŻTC Bike Race. W sumie aż 235 zawodników z całej Polski zjawiło się na starcie aby rywalizować o zwycięstwo. Impreza kolarska połączona była z piknikiem kończącym „Historyczne Lato w Warce”.

  Rywalizację jako pierwsi rozpoczęli kolarze startujący w IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, którzy rywalizowali na dystansie 58 km. Mistrzynią Służb Mundurowych w kategorii kobiet została Monika Mazur (Komenda Miejska Policji w Zamościu), zaś Mistrzem Służb Mundurowych w kategorii mężczyzn zostali: w kat. M2 – Michał Michalski (KPP WRD Ostrów Wielkopolski), w kat. M3 – Paweł Baranek (Reprezentacja Policji), w kat. M4 – Piotr Ścigała i w kat. M5 – Adam Bielski (Centralne Biuro Śledcze Policji).

  Tuż po „mundurowych” na trasę wyruszyli zawodnicy w ramach dwóch cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Kolarze rywalizowali na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej. Do pokonania mieli od 1 do 4 rund, każda o długości 29 kilometrów. Start i meta usytuowane były w samym centrum Warki, na rynku, a trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Piaseczno pod Warką, Dębnowolę, Klonową Wolę, Przylot, Mniszew, Rozniszew i Zakrzew. Zawody w Warce były przedostatnim wyścigiem z całego cyklu. Finał odbędzie się w Żyrardowie.

  Wśród startujących było 12 zawodników reprezentujących Warkę. W wyścigu SUPER PRESTIGE najlepsi byli: Marcin Ziemecki (w kat. M40 zajął 7 miejsce), Radosław Wasilewski (12 m. w kat. M40) i Michał Gabler (13 m. w M30). W wyścigu SUPER PRESTIGE kobiet Warkę reprezentowały dwie zawodniczki – Joanna Cyranek i Agnieszka Wasilewska. W wyścigu FIT RACE najlepsi byli: Przemysław Walczak, który zameldował się na mecie jako 3 w całym wyścigu (1 m. w kat. M2), Emil Kiliański (4 m. w kat. M2) i Konrad Sękowski (8 m. w kat. M2). Ponadto w wyścigu FIT RACE Warkę reprezentowali: Michał Jaworski (M2), Zbigniew Stępień (M3), Grzegorz Sadowski (M4), Mariusz Korcz (M4).

  Dekoracji zwycięzców w wyścigach SUPER PRESTIGE i FIT RACE dokonali dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marian Górski, członek Zarządu Powiatu Grójeckiego Andrzej Zaręba wspólnie z prezesem zarządu ŻTC Kazimierzem Kwiatkowskim i wiceprezesem zarządu ŻTC Wojciechem Pawelcem. Puchary i nagrody zwycięzcom Mistrzostw Polski Służb Mundurowych dodatkowo wręczał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu mł. Insp. Robert Janik. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, pamiątkowe koszulki z logo 700-lecia Warki oraz zestawy upominków związanych z jubileuszem Warki.

  Organizatorami zmagań kolarskich w Warce było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów a lokalnymi partnerami: Samorząd Warki, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Sklep Rowerowy ROWEROLOGIA oraz firma KLONDAIK. 

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE