Więcej
  Strona głównaInstytucjeUroczyste podpisanie umów dotacyjnych dla gminy Warka

  Uroczyste podpisanie umów dotacyjnych dla gminy Warka

  Gmina Warka w partnerstwie Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” . W dniu  13 sierpnia 2021 roku  w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie odbyło się uroczyste podpisywanie umowy o udzielenie dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach ww. programu. Jest to kolejna edycja programu, która tym razem obejmie  Zespół Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi. Umowa została podpisana pomiędzy Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem a Zastępcą Burmistrza Warki Teresą Knyzio przy kontrasygnacie skarbnika Anny Miodek.  W spotkaniu uczestniczył również Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Radny Mirosław Orliński.

  Dzięki udziałowi w projekcie w 2020 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce, otrzymała zestawy komputerowe, laptopy, tablety, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, projektor multimedialny, monitor interaktywny oraz pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Wartość przekazanego sprzętu w 2020 roku to ok. 80 tys. zł. W tym roku podobne wsparcie trafi do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi.

  Dzięki dobrej współpracy Burmistrza Warki z Urzędem Marszałkowskim kościół Św. Małgorzaty we Wrociszewie (gmina Warka) otrzymał 120 tys. zł dotacji na II etap prac polegających na konserwacji i rekonstrukcji polichromii ściennej wnętrza południowej nawy bocznej i kaplicy bocznej kościoła. Podczas spotkania w Żyrardowie umowę dotacyjną z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego w imieniu parafii podpisał proboszcz parafii Ksiądz Adam Ostrowski.

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE