Więcej
  Strona głównaSportSiatkówkaBartek Malec jedzie na Mistrzostwa Europy

  Bartek Malec jedzie na Mistrzostwa Europy

  Bartłomiej Malec otrzymał powołanie do gry na Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej mężczyzn do 22 lat. Mieszkaniec Warki miejsce w mistrzowskiej stawce dostał w ostatnim momencie. Rezygnacja jednego z zespołów sprawiła, że pustkę tę zapełnił właśnie Bartłomiej Malec – w dużej mierze dzięki wysokiej pozycji w ogólnopolskim rankingu najlepszych siatkarzy plażowych. Czempionat Starego Kontynentu odbędzie się w Wernie. Na bułgarskiej ziemi o tytuł najlepszego siatkarskiego duetu powalczą 32 pary, wśród nich będą 3 duety reprezentujące biało-czerwone barwy. Mistrzostwa Europy w siatkówce na plaży rozpoczną się 14.08 i potrwają do 18 sierpnia. W Bułgarii partnerem Bartłomieja Malca będzie Paweł Pełka.Występ na mistrzostwach Europy będzie dla Bartłomieja Malca kontynuacją jego przygody z siatkówką plażową Starego Kontynentu. W 2011 roku warczanin na Mistrzostwach Europy juniorów w siatkówce plażowej zdobył brązowy medal. Laur ten spowodował, że zawodnik szturmem wdarł się do siatkarskiej ligi mistrzów. W tym sezonie siatkarz otarł się o medal mistrzostw kraju, zajmując 4. lokatę. O szansach Bartłomieja Malca na mistrzostwach Europy opowiada pierwszy trener a zarazem tata zawodnika.

  Mirosław Malec komentuje:Wiadomość o wyjeździe na mistrzostwa spadła na nas niespodziewanie. Bartek do Bułgarii udał się prosto z treningu. Fakt, że jedzie on na mistrzostwa Europy jest olbrzymią radością i wielką sportową nobilitacją. Teraz trzeba tę szansę wykorzystać. W stawce mistrzostw jest kilka duetów, z którymi chcielibyśmy uniknąć spotkania. Myślę, że duet Bartłomiej Malec i Paweł Pełka ma szanse na wyjście z grupy. Jednak to wszystko to skryte marzenia. Zobaczymy jak ułoży się gra. Miejmy nadzieję, że boisko będzie nam sprzyjało.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE