0.4 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeTrójmiasto kolejnym kierunkiem turystycznym wareckiego PTTK

  Trójmiasto kolejnym kierunkiem turystycznym wareckiego PTTK

  Warecki Oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka zaprosił w dniach 27 – 29 sierpnia 2021 r. swoich członków i sympatyków na wycieczkę krajoznawczą „Historia, zabytki i atrakcje turystyczne trójmiasta”. Jak zawsze frekwencja była duża, a uśmiechy na twarzach turystów mówiły, iż ewentualne wahania pogodowe nie będą im straszne. Po kilkugodzinnej drodze dotarli do gdańskiej starówki. Wraz z przewodnikiem, po pokonaniu Bramy Żuraw i pięknego Długiego Targu, dotarli do fontanny Neptuna, a następnie skierowali swe kroki do Bazyliki Mariackiej oraz Bazyliki św. Brygidy w której znajduje się niepowtarzalny bursztynowy ołtarz. Zaciekawienie wśród turystów wzbudził budynek Poczty Polskiej w Gdańsku, zbudowanej w 1920 r. Było to jedno z pierwszych miejsc starć zbrojnych II wojny światowej w Wolnym Mieście Gdańsk.

  Następny dzień uczestnicy wycieczki rozpoczęli od zwiedzania stoczni gdańskiej. Była to jedna z największych polskich stoczni, zlokalizowana na lewym brzegu Martwej Wisły i na Ostrowiu. Na jej terenie miało miejsce stłumienie protestów i zamordowanie stoczniowców, ofiar grudnia 1970 r. Jest także kolebką NSZZ „Solidarność, gdzie podpisano porozumienia sierpniowe 1980 r. Turyści zwiedzili Muzeum Solidarności, zobaczyli miejsce podpisania porozumień sierpniowych, stanęli przed oryginalną bramą stoczniową oraz mieli okazję podziwiać Pomnik Poległych Stoczniowców.

  Molo im. Jana Pawła II w Sopocie było kolejnym, ciekawym punktem na mapie wareckich turystów. Odwiedzili także port w Gdyni. Przed kolejnym wypoczynkiem w hotelu wszyscy udali się nad morze, aby w ciszy zachwycać się zachodem słońca i zażyć wieczornej kąpieli w słonej wodzie.

  Dzień następny nawiązywał do tragicznych kart w historii naszego kraju. Turyści dotarli do Muzeum II wojny światowej w Gdańsku – spotkanie z historią w tym miejscu zachwyciło turystów i wprowadziło w nastrój zadumy. Był to ostatni punkt wycieczki. Mimo długiej drogi powrotnej humory dopisywały. Niezmiennie pojawiało się pytanie: Pani Marzeno, a dokąd będzie następna wycieczka?”

  PTTK Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE