Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzlachetna Paczka w Warce szuka potrzebujących rodzin i osób samotnych!

  Szlachetna Paczka w Warce szuka potrzebujących rodzin i osób samotnych!

  Wolontariusze Szlachetnej Paczki mają za sobą pierwsze działania. W tym roku w Warce jest 14 wolontariuszek, które będą odwiedzały potrzebujące rodziny.

  Żeby dotrzeć do osób w trudnej sytuacji, SuperW wzięły udział w dwóch lokalnych imprezach – miały swoje stoisko podczas Światowego Dnia Jabłka oraz Vivat Pułaski. W trakcie obu imprez wolontariuszki rozmawiały z mieszkańcami Warki i okolic, tłumacząc jakich rodzin poszukują, komu i jak pomagają. Dziewczyny rozdały całą masę ulotek i formularzy umożliwiających zgłoszenie potrzebującego „sąsiada”. Dlaczego sąsiada? Ponieważ dookoła każdego z nas może mieszkać rodzina lub osoba samotna, która potrzebuje pomocy. Ty też możesz mieć realny wpływ na życie takich osób. Wystarczy, że porozmawiasz właśnie z takim potrzebującym znajomym, być może ze swoim sąsiadem, zapytasz, czy zgadza się na zgłoszenie do projektu.

  Szlachetna Paczka od lat stara się dotrzeć do osób, które pomimo trudnej sytuacji życiowej nie poddają się i walczą o lepsze jutro. Wolontariusze odwiedzają osoby samotne, przywracając wiarę w ludzi. Pomoc otrzymana od Szlachetnej Paczki jest impulsem, który ma zmotywować do samodzielnego działania. Ma pomóc wyjść z kryzysów, uwierzyć w siebie, w to, że jest się dla kogoś ważnym, że nigdy nie jest się samym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, komu pomaga Szlachetna Paczka, to wystarczy na stronie moja.szlachetnapaczka.pl wejść w zakładkę „komu pomagamy”.

  Teraz Ty także możesz pomóc pomagać. Jeśli znasz osobę, która mogłaby skorzystać ze wsparcia Paczki wejdź na moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszam/witaj . Możesz także odezwać się do Kasi Sosnowskiej, która pełni rolę lidera (tel. 693-538-707) i od niej pobrać formularz zgłoszeniowy.

  Nie wahaj się, porozmawiaj z kimś, komu szlachetne wolontariuszki mogą pomóc i zostań jego bohaterem.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE