1.2 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzkoła jak z bajki, czyli baśniowo i kolorowo w wareckiej „Jedynce”

  Szkoła jak z bajki, czyli baśniowo i kolorowo w wareckiej „Jedynce”

  Któż z nas nie powraca do lat dzieciństwa i świata baśni lubianych nie tylko przez najmłodszych, ale także dorosłych, które wywołują miłe wspomnienia. Postacie z bajek często stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i towarzyszą im przez wiele długich lat.

  5 listopada, można by powiedzieć, dzień zwyczajny, a zarazem niezwykły. Jesień zagościła już na dobre. Wieczory są coraz dłuższe i świat wokół nas wydaje się taki szary, ale nie w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce.

  W tym dniu szkolna społeczność masowo włączyła się do obchodów nietypowego święta – Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zamieniając szkolną przestrzeń w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Wszyscy uczniowie poczynając od najmłodszych klas, a kończąc na nauczycielach wdziali kolorowe czapy, strojne szaty, różdżki, peleryny i przebrali się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Nie zabrakło wróżek, księżniczek, rycerzy i innych śmiałków, którzy świetnie się bawili w zorganizowanym konkursie na najlepszą charakteryzację, wywołując przy tym miłe wspomnienia.

  Dzień ten był okazją nie tylko do zaprezentowania ciekawego przebrania czy przypomnienia sobie naszych baśniowych postaci, ale również zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną rolę baśni i bajek. To przecież bohaterowie walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności, pomagając w ten sposób dzieciom w przezwyciężaniu wielu barier. Uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw koleżeństwa, współpracy, chęci niesienia pomocy, czy współczucia.

  Dlatego wszyscy, zwłaszcza najmłodsi mogli wcielić się w swoich ulubionych bohaterów i przenieść się do świata baśni.

  To był dzień pełen wrażeń i wierzymy, że na długo pozostanie w pamięci uczniów i jeszcze przez długi czas w szkolnych ławkach przeżywać będą niesamowite historie, rodem z kart baśniowych ksiąg.

  Podziękowania należą się Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunkami: Aleksandrą Szymaniak i Magdaleną Bucior-Dlugokęcką za zorganizowanie tego barwnego dnia oraz Wychowawcom, Nauczycielom i Rodzicom, którzy włączyli się w obchody jednego z najsympatyczniejszych dni w roku szkolnym.

  SP nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE