1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeAkcje wolontariackie „Dobra wola drugiego seniora”

  Akcje wolontariackie „Dobra wola drugiego seniora”

  Prawdziwe pomaganie to bardzo trudna i rzadko spotykana sztuka, ale okazuje się, że do jej niesienia potrzeba przede wszystkim zwyczajnej życzliwości, lubienia siebie i innych. Seniorzy z grup nieformalnych z 6 gmin: Warka, Chynów, Grójec, Jasieniec, Goszczyn, Belsk Duży przekonali się o tym podczas warsztatów w ramach projektu „Dobra Wola Drugiego Seniora” organizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Na spotkaniach seniorzy uczyli się jak pomagać. Aż 4 kluby z gminy Warka dzięki temu zaangażowały się w przygotowanie akcji wolontariackich.

  W Starej Warce Klub Senior + „Starówka” zorganizował wydarzenie „Ach co to był za ślub”. Seniorki z klubu zorganizowało spotkanie podczas którego uhonorowanych zostało kilka par z najwyższym stażem małżeńskim. Była to okazja do wspomnień, rozmów i integracji seniorów. Nie zabrakło własnoręcznie przygotowanych koszy z kwiatami dla jubilatów.

  W Nowej Wsi seniorzy z Klubu Seniora „Czerwone Jabłuszko” zorganizowali „Akcję 200 lat”. Były to 90 urodziny Pani Henryki Tomala oraz 5 innych klubowiczek. Członkowie klubu przygotowali dla jubilatek upominki, odwiedzili w domu, dowieźli na spotkanie. W ramach akcji seniorki propagować będą ideę „Koperty życia”.

  Klubu Seniora „Radość z życia” akcję realizował po raz pierwszy, a w jej ramach zadbano o te seniorki, które nie mogą już aktywnie uczestniczyć w życiu klubu. Przygotowano i oprawiono pamiątkowe zdjęcie członków klubu ze specjalną dedykacją, a także stworzono dla nich samodzielnie drobny upominek. Wspólnie seniorki-wolontariuszki poszły z herbatką opowiedzieć o tym co słychać w klubie, posłuchać i powspominać.

  „Spotkania przyjaciół” to tytuł kolejnej akcji, za którą stoją seniorzy z Klubu Senior+ „Młodzi Duchem z Michalczewa”. Za cel postawili sobie zadbanie o osoby samotne lub po starcie bliskiej osoby z ich otoczenia, aby mogły z kimś porozmawiać, poczuć, że się o nich pamięta. Przygotowali dla nich wspólnie drobne upominki, a następnie podzielą się na spotkaniu tym co potrafią najlepiej, czyli talentem kulinarnym. A nieobecnych odwiedzili przy przysłowiowej herbatce.

  Każdy z nas może podzielić się jakimś dobrem… czasem wystarczy zwykłe serdeczne powitanie, aby odmienić komuś dzień!

  Akcję zrealizował ponadto Klub Emeryta „Pełnia życia” z Chynowa oraz Aktywni Seniorzy z Modrzewiny.

  Projekt „Dobra wola drugiego seniora” realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Zadanie sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE