-7.7 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeŚwiąteczna Zwrotka Ż w Warce 21-22 grudnia!

  Świąteczna Zwrotka Ż w Warce 21-22 grudnia!

  Rusza świąteczna akcja marki Żywiec promująca oddawanie butelek i recykling puszek. Specjalny bus, w którym bez paragonu będzie można oddać opakowania po piwie, do końca grudnia odwiedzi pięć miast w Polsce. Start trasy 1 grudnia w Żywcu.

  Przez cały grudzień w wybranych miastach w Polsce będzie można oddać bez paragonu wszystkie butelki po piwie, niezależnie od marki oraz puszki. Za przekazane opakowania zwracający otrzymają specjalnie na tę okazję przygotowany grzaniec 0,0%, zimne piwo 0.0%, kawę lub herbatę. Na uczestników akcji czeka także wiele edukacyjnych ciekawostek dotyczących recyklingu oraz popularne gry w kapsle
  i zośkę. Akcja skierowana jest do osób pełnoletnich.

  Specjalny pojazd „Świątecznej zwrotki Ż” odwiedzi Warkę w dniach 21 – 22 grudnia 2021 r. Butelki i puszki będzie można oddawać w godzinach 12:00 – 22:00 na wareckim rynku.

  Opakowania przyjmowane będą bez paragonów. Za zwrot do 4 butelek lub puszek dostaniemy napój o pojemności 0,2l. Za 5 i więcej butelek lub puszek – napój o pojemności 0,4l.

  Piwo to napój dostępny w przyjaznych dla środowiska opakowaniach, które, jak butelka zwrotna, mogą być wielokrotnie napełnione lub w łatwy sposób podlegają przetworzeniu, jak butelka jednorazowa czy puszka. Niestety około 8% butelek zwrotnych nie trafia z powrotem do browaru, a pozostałe opakowania zbyt często trafiają w miejsca do tego nie przeznaczone. Dlatego Grupa Żywiec już po raz trzeci organizuje ze swoją marką Żywiec akcję edukacyjną „Świąteczna zwrotka Ż”. Podczas dwóch poprzednich edycji zebrano łącznie kilkadziesiąt tysięcy butelek.

  Grupa Żywiec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE