1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeNiepodległość uczczona w PSP w Ostrołęce

  Niepodległość uczczona w PSP w Ostrołęce

  „11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata” – czytamy w jednej z uchwał Sejmu.

  W dniu 10 listopada, z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce odbyła się uroczysta lekcja historii wzbogacona dramą, prezentacją multimedialną, recytacją i śpiewem pieśni patriotycznych Przygotowali ją uczniowie klasy trzeciej. Na lekcję zaproszony został dyrektor szkoły Pan Maciej Lidak, nauczyciele , koledzy i koleżanki z klas młodszych i przedszkola. Tradycyjnie szczególny charakter spotkania podkreślili strojem wszyscy uczestnicy. Wielu do swoich ubrań przypięło biało – czerwone kokardy narodowe, będące znakiem  naszej dzisiejszej wolności i niepodległości. Z uroczystości powstał film nakręcony przez Panią Renatę Wychowską i udostępniony rodzicom. Lekcja, w sposób zrozumiały dla najmłodszych, przybliżyła  wiele faktów  z historii naszego kraju, jego symbole narodowe i piękno.

  Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu. Tym samym włączyliśmy się do akcji ,,Rekord dla Niepodległej”.

  11 listopada delegacja uczniów złożyła kwiaty w Warce  pod pomnikiem patrona naszej szkoły – hetmana Stefana Czarnieckiego.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE