-7.7 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieFinał biegowego Grand Prix 700-lecia Warki

  Finał biegowego Grand Prix 700-lecia Warki

  28 listopada odbył się finałowy bieg z serii Grand Prix – Bieg Mikołajkowy. W podwareckim lesie zaczerwieniło się od biegowych Mikołajów, którzy na dziesięciokilometrowy bieg stawili jak zwykle w tym sezonie tłumnie – startowało 113 osób, by po ukończeniu wyścigu otrzymać ostatni element układanki – czwarty medal tworzący po skompletowaniu napis Warka 700 lat.

  Ideą Biegu Mikołajkowego jest obdarowanie innego biegacza drobnym prezentem. Podczas zapisów zawodnicy wrzucali do Mikołajowej Skrzyni ogromną ilość upominków, by na koniec imprezy ustawić się grzecznie w długiej kolejce, oczekując na to co Mikołaj im wyciągnie. Doprawdy, zabawa z prezentami okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę i bardzo dziękujemy za wzięcie w niej udziału.

  Ale zanim doszło do miłego rozdawnictwa, zawodnicy pokonali leśną trasę – dwie pętle –  racząc nas nie lada emocjami. Co prawda w pierwszej dziesiątce znalazło się sześciu przyjezdnych biegaczy, ale zwyciężył „nasz” Łukasz Więckowski, przed utytułowanym Karolem Grabdą z Mirowa i Marcinem Podczasim z Kozienic. Wśród pań całe podium było wareckie – Diana Zielińska przed Agnieszką Rudnicką i Angeliką Gabler.

  Po biegu czekając na ogłoszenie wyników i podsumowanie całego cyklu Grand Prix, zawodnicy będąc cały czas w doskonałych nastrojach, mogli posilić się gorącą zupą i poczęstować kiełbaską z ogniska. Wesołych rozmów, ocen i planów po starcie jak zwykle nie zabrakło, było pełno śmiechu i wspólnej zabawy, a wszystko pod nadzorem pana leśniczego Grzegorza Kacprzyka, któremu dziękujemy za opiekę.

  W czterech imprezach wzięło udział łącznie 473 biegaczy, co dało rekordową średnią 119 osób w każdym biegu. W punktacji ogólnej sklasyfikowano 120 panów i 83 panie, a najlepsi za zajęcie trzech pierwszych miejsc w kategorii Open i w kategoriach wiekowych, zostali uhonorowani pucharami i dyplomami oraz otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Klub Biegacza.

  Jacek Winiarczyk – KS Start Pułaski

   

  Oto najlepsi biegacze cyklu Grad Prix Warki 700-lecie w poszczególnych kategoriach:

  Open Mężczyźni:

  1. Piotr Basiak – KS Start Pułaski 273 pkt.
  2. Włodzimierz Kozłowski – KS Start Pułaski 257 pkt.
  3. Kamil Zieliński – TriAthletic Team 251 pkt.

  Open Kobiety:

  1. Diana Zielińska – KS Start Pułaski 175 pkt.
  2. Agnieszka Rudnicka – KS Start Pułaski 168 pkt.
  3. Angelika Gabler – KS Start Pułaski 154 pkt.

   

  M20

  1. Rafał Kabot
  2. Marcin Podczasi
  3. Mateusz Gos

  K20

  1. Wiktoria Kieturakis
  2. Julia Walczak
  3. Anna Mich

  M30

  1. Grzegorz Gabler
  2. Marek Swaczyna
  3. Robert Jastrzębski

  K30

  1. Ewelina Kołtunowicz
  2. Katarzyna Górnicka, Maria Ulijasz
  1. Anna Chołuj

  M40

  1. Radosław Regulski
  2. Krzysztof Ulijasz, Mariusz Wasilewski
  1. Marcin Bielski

  K40

  1. Agnieszka Chłopicka-Sułecka
  2. Anna Szczepaniak
  3. Elżbieta Teresiak

  M50

  1. Piotr Tulo
  2. Wojciech Alberski
  3. Maciej Rudnicki

  K50

  1. Edyta Gregorek
  2. Elżbieta Jaszczuk
  3. Jolanta Nędzołek

  M60+

  1. Ryszard Wolszczak
  2. Czesław Nocuń
  3. Jan Sitnik, Christo Wasiliew

  K60+

  1. Marta Mikołajczyk

  KS Start Pułaski składa ogromne podziękowania za całoroczną współpracę, za wsparcie i pomoc: Samorząd Miasta i Gminy Warka, CeSiR Warka, Dworek Na Długiej, MULTIKA – market budowlany, Valdi Katalizatory, KIFATO MK, Ma-Kolor-Eko, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, TOMI Agencja Reklamowa, Kociołek Restauracja, Piekarnia KAZANA, S.O.S Edward Strzeżek, Księgarnia PLASTUSIOWO, MULTI-SMAK, SPIŻARNIA- sklep ekologiczny, DietElla – catering dietetyczny, ELEKTRYK – hurtownia elektroinstalacyjna, Bank Spółdzielczy w Warce, LIVIO- sklep spożywczy ul. Wysockiego, Multiagencja Ubezpieczająca Joanna Fudecka, Rodzinne Gospodarstwo Sadownicze Witkowscy i Dłuscy, Pizzeria PACINO, KFStudio Salon Fryzjerski, Kemping Nad Pilicą, Tomczyński Hurt Białobrzegi, Raniszewski Transport Osobowy, Rowerzyści pilotujący biegi, Wolontariusze – SP nr 1 , LO, Technikum z ul. Obwodowej i osoby prywatne.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE