Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejSZAFRANY HISTORIA MUZYKA - prapremiera filmu w reżyserii Jacka Wojciechowskiego

  SZAFRANY HISTORIA MUZYKA – prapremiera filmu w reżyserii Jacka Wojciechowskiego

  „To były lata 1964-1965, środek szarej pomarszczonej komuny. Ulepiliśmy paczkę przyjaciół… Żeby nie oszaleć z nudów zmuszeni byliśmy coś wymyśleć” Krzysztof Rudnicki – Szafrany 1965-1966 (git. bas.)

  W dniu 11 grudnia 2021 r. w „Dworku na Długiej” w Warce odbyła się prapremiera filmu dokumentalnego pt. „Szafrany Historia Muzyka”. Reżyserem filmu jest Jacek Wojciechowski, współrealizatorem Wiktor Wojciechowski. Film przedstawia historię zespołu muzycznego „Szafrany” działającego w latach 1966-1983 opowiedzianą przez jego członków: Krzysztofa Rudnickiego, Andrzeja Wilczyńskiego, Wojciecha Koca, Macieja Zaparta, Andrzeja Guta, Bogdana Pszczółkę, Władysława Boguckiego, Krzysztofa Gączyńskiego, Marka Manczarskiego – brata perkusisty zespołu Leszka oraz Andrzeja Rogozińskiego – przyjaciela zespołu. Wypowiedzi przeplatane są fragmentami filmów archiwalnych z udziałem zespołu. Najstarszy pochodzi z występu zespołu podczas Święta Kwitnącej Jabłoni w Grójcu w 1967 r. Dzięki twórcom filmu Jackowi i Wiktorowi Wojciechowskim upamiętniona została pewna część historii dotycząca tworzącej się w tamtym okresie kultury lokalnej, za co należą im się serdeczne podziękowania i wyrazy najwyższego uznania. Podczas prapremiery filmu spotkali się realizatorzy filmu i członkowie zespołu (ze względu na pandemię wąskie grono). Nie obyło się bez wzruszeń i deklaracji kolejnych spotkań. Publiczna prezentacja filmu planowana jest w pierwszym kwartale 2022 r. Zespół „Szafrany” składa serdeczne podziękowanie Panu Andrzejowi Zarębie – dyrektorowi „Dworku na Długiej” za udzieloną pomoc przy organizacji prapremiery filmu.

  W imieniu zespołu „Szafrany” Andrzej Gut

   

   

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE