-0.2 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogi1% ma moc! Zostaw go w Warce!

  1% ma moc! Zostaw go w Warce!

  Od 2004 roku każdy podatnik podatku dochodowego może samodzielnie zdecydować co zrobić z 1% swojego podatku. Możemy cały należny podatek oddać Państwu lub sami podjąć decyzję co lub kogo wesprzeć małą jego częścią. Mimo iż jest to tylko 1% podatku to jednak dzięki ogromnej liczbie osób płacących podatki ten mały procent ma wielką moc. Dodajmy, że chodzi o podatek, który tak czy inaczej płacimy, niezależnie czy mamy nadpłatę i otrzymamy zwrot czy musimy coś jeszcze dopłacić do Urzędu Skarbowego.

  Zróbmy dobry użytek z 1% podatku, zostawmy go w Warce, wspierajmy lokalne inicjatywy lub osoby, które są potrzebujące.

  Dlatego też prezentujemy listę wareckich aktywności, działań i osób, które można było wesprzeć w poprzednim roku przekazując 1% podatku. Listę będziemy systematycznie aktualizować.  

  ROZWÓJ AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

  DZIAŁAJ LOKALNIE

  Aktywizacja lokalnych społeczności poprzez realizację małych projektów grantowych. W ramach konkursu  „Działaj Lokalnie” wspierane są lokalne projekty, które otrzymują dotację do 6 tys. zł. Wiejskie pikniki, warsztaty, wspólne spędzenie czasu, budowa altany czy placu zabaw – wszelkie działania w których mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i aktywizują się. W powiecie grójeckim to od 2006 roku 314 inicjatyw zrealizowanych przez organizacje i grupy dzięki dotacjom „Działaj Lokalnie”. Daj szansę kolejnym aktywnym grupom, które chcą zmieniać swoje otoczenie.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy DZIAŁAJ LOKALNIE (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  ROZWÓJ I AKTYWIZACJA DZIECI, MŁODZIEŻY I SENIORÓW

  ORKIESTRA MODERATO

  Rozwój muzyczny dzieci i młodzieży m.in. poprzez zakup instrumentów i sprzętu muzycznego, warsztaty muzyczne. W orkiestrze uczy się kilkadziesiąt osób w bardzo różnym wieku. Właściwy rozwój uczących się osób oraz rozwój samej orkiestry wymaga stałych, znaczących nakładów na instrumenty, warsztaty, instruktorów, wyjazdy, koncerty, itp.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy MODERATO (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  SENIORZY

  W obecnych czasach starość stanowi coraz dłuższy etap w życiu człowieka, a co za tym idzie, coraz większą część społeczeństwa stanowią seniorzy. Projekty, które dzięki Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. realizują grupy senioralne, pozwalają im nadal aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, dając możliwość wyjścia z domu, do rówieśników i minimalizując uczucie samotności. Dzięki Twojemu wsparciu formalne grupy seniorów mogą regularnie spotykać się np. w świetlicy, korzystać z ciekawych warsztatów twórczych, szkoleń, debat oraz wyjazdów i nadal chętnie się uczą.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy SENIORZY (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  ROZWÓJ TURYSTYKI I PROMOCJA LOKALNYCH WALORÓW

  JABŁKOWA WARKA

  Jabłkowa Warka – Owoc naszej pasji to inicjatywa, której nadrzędnym celem jest uczynić z jabłka symbol Warki. Poprzez turystykę jabłkową (turystyczny Szlak Jabłkowy), ożywienie wareckiego rynku (Skrzynka Kontaktowa), przyjazną obecność jabłka w przestrzeni publicznej Warki oraz ofertę spędzania wolnego czasu przez mieszkańców w klimacie jabłkowym, przekazujemy pasję i symbol rodzinnej gminy. Jabłkowa Warka to także ogromna szansa dla promocji oferty turystycznej naszego regionu.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy JABŁKOWA WARKA (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

  VIVAT PUŁASKI

  Historyczno-edukacyjny piknik, który co roku odbywa się w parku na Winiarach. Impreza organizowana jest wspólnie przez Muzeum im. K. Pułaskiego i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. W nowoczesny, oryginalny i atrakcyjny sposób przybliża bohatera dwóch Narodów – Polski i Stanów Zjednoczonych – Generała Kazimierza Pułaskiego. W ramach imprezy odbywają się mi.in.: Parada Pułaskiego, animacje dla dzieci, koncerty i inscenizacje historyczne. Impreza planowana jest w okresie wakacyjnym. Impreza odbędzie się w tym roku 3 lipca.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy VIVAT PUŁASKI (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI INSTYTUCJI I ORGANIZACJI

  KS WARKA

  Zakup niezbędnego sprzętu dla sekcji piłki nożnej Klubu Sportowego Warka. W Klubie, który powstał w 1945 roku w chwili obecnej gra, trenuje i rozwija swój talent piłkarski bardzo duża grupa dzieci i młodzieży – ponad 200 osób.

  KRS 0000226800 + cel szczegółowy KLUB SPORTOWY WARKA (1% pozyskiwany na działania statutowe OPP KS WARKA)

  PTTK WARKA

  Wspieranie działań turystycznych organizowanych przez warecki oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka. Z działań realizowanych corocznie przez organizację korzysta kilkuset uczniów i młodzieży z Gminy Warka i terenów ościennych. Środki przeznaczone zostaną na działalność popularyzującą turystykę wśród dzieci i młodzieży.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy PTTK WARKA (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU AKTYWNOŚCI LOKALNEJ „ANIMATOR”

  Wsparcie działania Świetlicy w Laskach.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy ŚWIETLICA W LASKACH (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  KLUB KAJAKOWY KOREK

  Wsparcie działania wareckiego Klubu Kajakowego KOREK.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy KLUB KAJAKOWY KOREK (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  UKS OLIMPIC

  Wspieranie działania wareckiego klubu pływackiego UKS Olimpic.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy UKS OLIMPIC (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  KGW WOLA PALCZEWSKA – WOLANKI

  Wsparcie działalności Koła Gospodyń Wiejskich „Wolanki” Wola Palczewska.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy KGW WOLA PALCZEWSKA WOLANKI (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W WARCE

  Wsparcie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce – rozwój infrastrukturalny oraz edukacyjny dzieci i młodzieży.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy PSP2 W WARCE (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. P. WYSOCKIEGO W WARCE

  Wsparcie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce – rozwój infrastrukturalny oraz edukacyjny młodzieży.

  KRS 0000270261 + cel szczegółowy LO WYSOCKI (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacją Studencką Młodzi Młodym)  

   

  BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW

  OSP BRANKÓW

  Wsparcie rozwoju jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brankowie dla zapewnienia lepszej ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Straż pożarna w Brankowie powstała w 1957 roku. Oprócz swoich zadań strażackich jednostka aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej.

  KRS 0000116212 + cel szczegółowy OSP Branków, Branków 51, 05-660 Warka, woj. Mazowieckie

  OSP NOWA WIEŚ

  Wsparcie rozwoju jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi dla zapewnienia lepszej ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Straż pożarna w Nowe Wsi powstała w 1948 roku. Oprócz swoich zadań strażackich aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej, m.in. w remizie funkcjonuje Koło Gospodyń Wiejskich.

  KRS 0000116212 + cel szczegółowy OSP Nowa Wieś, Nowa Wieś 25, 05-660 Warka, woj. Mazowieckie

  OSP WARKA

  Wsparcie rozwoju jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce dla zapewnienia lepszej ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Straż pożarna w Warce dwa lata temu obchodziła swoje 110-lecie istnienia.

  KRS 0000116212 + cel szczegółowy OSP WARKA

   

  POMOC OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM, OSOBOM CHORYM I RODZINOM W TRUDNEJ SYTUACJI

  STOWARZYSZENIE TĘCZA

  Wsparcie działalności wareckich Warsztatów Terapii Zajęciowej, działających przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych TĘCZA. Organizacja zajmuje się aktywizacją dorosłych osób niepełnosprawnych.

  KRS 0000241358 + cel szczegółowy TĘCZA (1% pozyskiwany na statutowe działania OPP Stowarzyszenia TĘCZA)

  JACHIMOWICZ PIOTR

  Piotruś urodził się w 2017 roku. Cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe Kurczowe Obustronne. W chwili obecnej Piotruś nie jest w stanie sam siedzieć i samodzielnie chodzić, wymaga ciągłej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu. Dzięki przekazaniu 1% podatku dziecko będzie miało większe szanse, aby móc się prawidłowo rozwijać ruchowo.

  KRS 0000037904 +  cel szczegółowy 36178 Jachimowicz Piotr (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”)

  LEWANDOWSKA KAROLINKA

  Karolinka jest po leczeniu onkologicznym, zachorowała w wieku 7 lat na chłoniaka Burkittę i ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przeszła bardzo agresywną chemioterapie i leczenie sterydami. Skutkiem ubocznym leczenia jest nasilająca się padaczka lekooporna. Jako pacjentka Poradni Neurologii Dziecięcej oraz Oddziału Neurologii w Szpitalu Dziecięcym im prof. J. Bogdanowicz w W-wie wyczerpała już wszystkie możliwe sposoby, łącznie ze wszczepieniem stymulatora nerwu błędnego. Ostatnio przeszła operację wszczepienia stymulatora mózgu, teraz niezbędną jest dalsza rehabilitacja. Dzięki przekazanemu 1% Karolinka będzie miała szansę na dalsze leczenie, rehabilitację i w miarę możliwości na funkcjonowanie w społeczeństwie.

  KRS 0000242845 +  cel szczegółowy „leczenie Karoliny Lewandowskiej” (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja)

  PIEKARNIAK SEBASTIAN

  Sebastian (rocznik 1996) doznał w 2011 roku poważnego wylewu w głowie, na skutek czego jego mózg  został poważnie uszkodzony. Ma niedowład dolnych i górnych kończyn  z przewagą lewej strony. Powoli, ale sukcesywnie powraca do sprawności, dzięki dobrej opiece i wykwalifikowanej domowej rehabilitacji. Ma szanse na niemal całkowity powrót do zdrowia i sprawności fizycznej, ale do tego potrzebna jest opieka i ciągła rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. 1% przeznaczony będzie na dalszą, nieprzerwaną rehabilitację i opiekę.

  KRS 0000270809 +  cel szczegółowy PIEKARNIAK 1249 (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacją AVALON)

  PLESIEWICZ PIOTR

  Piotr urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, porusza się na wózku inwalidzkim i o kulach. Pomimo znacznego stopnia niepełnosprawności stara się żyć aktywnie. Ma wiele pasji, pisanie ikon, rękodzieło, strzelectwo, ale głównie jazda na rowerze napędzanym rękoma „Handbike” oraz podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych, w czym zdobywa puchary i medale rangi Mistrzostw Polski. 1% przeznaczony będzie na koszty rehabilitacji, koszty sprzętu sportowego i uczestnictwa w zawodach.

  KRS 0000270809 +  cel szczegółowy PLESIEWICZ 7275 (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Avalon)

  SKRZYPCZAK MICHAŁ MARCIN

  Michał choruje na autyzm. 1% przeznaczony będzie na leczenie, koszty specjalistycznej terapii , rehabilitacji, diety i edukacji.

  KRS 0000037904 +  cel szczegółowy 7774 – SKRZYPCZAK MICHAŁ MARCIN (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”)

  STAŃCZYK WOJTEK

  Wojtek choruje na dystrofię mięśniową – dziedziczną chorobę mięśni, która objawia się ich osłabieniem, a w niektórych przypadkach, nawet zanikiem, czyli atrofią. 1% przeznaczony będzie na dalsze leczenie, koszty uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i  lekarstw, dostosowanie mieszkania do specjalistycznych potrzeb chorego.

  KRS 0000338389 +  cel szczegółowy 10381 – GRUPA OPP – WOJCIECH STAŃCZYK (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Sedeka „Zdążyć z pomocą”)

  WASILEWSKA WERONIKA

  Od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, chodzi o kulach i codziennie musi ćwiczyć, aby zachować sprawność ruchową. Wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji zarówno w domu jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Niestety koszty turnusu rehabilitacyjnego (3000zł) przekraczają jej możliwości finansowe.

  KRS 0000037904 + cel szczegółowy 915 WASILEWSKA WERONIKA (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”)

  Jak wypełnić przykładowy PIT?

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE