0.4 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeWielki sukces zimowego pływaka!

  Wielki sukces zimowego pływaka!

  19 marca w odległym od Warki o 600km Wolinie, w cieśninie Dziwna (nazwa jest adekwatna do sytuacji na wodzie ze względu na silne zmienne prądy), odbyły się ostatnie zawody Pucharu Polski w zimowym pływaniu rozgrywane pod nazwą Ice Cup Poland. Reprezentant „Wareckich Morsów” Jacek Winiarczyk w punktacji generalnej za cały sezon zajął rewelacyjne 3 miejsce w kraju!

  Warecki pływak, mors, biegacz i triathlonista w jednej osobie od początku startował na najtrudniejszym  dystansie 1 km, który ze względu na ekstremalny charakter jest punktowany najwyżej. Jacek wziął udział łącznie w 9 zawodach, które rozgrywane były na różnych zbiornikach: jezioro, morze, zalew, basen, rzeka, cieśnina – a średnia temperatura wody w przeciągu całego sezonu wynosiła około 3°C, i  wahała się pomiędzy 1,5°C w Ełku do 7,5°C w listopadowym starcie w Modlinie na Narwi.

  Po zawodach 20 lutego na jeziorze w Ełku, gdzie nasz mors był trzeci na swoim dystansie, wskoczył na medalową pozycję w klasyfikacji generalnej i utrzymał ją już do końca sezonu. W Pucharze Polski wśród mężczyzn sklasyfikowanych zostało przeszło 400 zawodników, a do końcowej klasyfikacji zaliczano 6 najlepszych startów w sezonie. Warecki klub morsa w punktacji drużynowej zajął 10 miejsce na 169, które wystartowały w Pucharze Polski.

  Gratulujemy i jednocześnie zachęcamy innych do spróbowania swoich możliwości może niekoniecznie od razu na tak długich dystansach, ale może chociaż z 50 metrów w Pilicy…?

  Wareckie Morsy

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE