1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWielka SZTUKA w "Dworku na Długiej"

  Wielka SZTUKA w „Dworku na Długiej”

  28 marca w dworkowej piwnicy odbył się wernisaż wystawy „21! Wielka SZTUKA”. Ekspozycja składa się ze zdjęć Łukasza Wykrota przedstawiających stylizowanych na lata 20-te ubiegłego wieku uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu oraz prac sztuki użytecznej wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Warce.

  Na początku, wszystkich zebranych gości przywitał dyrektor „Dworku na Długiej” Andrzej Zaręba. Następnie głos zabrała dyrektor ZSS w Grójcu Barbara Tybiszewska oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób niepełnosprawnych „Tęcza” Kamilla Tuszyńska. Niezwykle wzruszającym momentem oficjalnego otwarcia była prezentacja części fotograficznej przez samych uczniów, którzy i na wernisaż przybyli przebrani w stroje z poprzedniej epoki.

  W imieniu władz samorządowych Warki organizatorom jak i artystom podziękowała i pogratulowała Wiceburmistrz Teresa Knyzio. Wśród oficjalnych gości byli również Radni Rady Miejskiej w Warce – Jacek Gawroński oraz Jerzy Kołodziejski, który dla wszystkich artystów przygotował mały upominek.

  Wystawa czynna będzie do 29 kwietnia w godzinach pracy „Dworku na Długiej”.

  Zapraszamy!

  Zdjęcia – Rafał Donica

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE