-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRSuperpuchar WLH trafia w ręce TEAM KAJAKI24

  Superpuchar WLH trafia w ręce TEAM KAJAKI24

  6 marca w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbył się Turniej o Superpuchar Wareckiej Ligi Halowej, a także podsumowanie ligi sezonu 2021/22.

  Do turnieju zakwalifikowało się 8 najlepszych zespołów WLH: TRANS-MED., TEAM KAJAKI24, TOP MARKET, PRIMA AUTO WARKA, GIZA RACING, UŚMIECH NAD PILICĄ, KS WARKA JUNIORZY oraz STAL PLAST.

  W pierwszym ćwierćfinale miała zmierzyć się pierwsza z ósmą drużyną. Szczęście jednak dopisało drużynie STAL PLAST, która awansowała bezpośrednio do półfinału, ze względu na rezygnację drużyny Transmedu z udziału w turnieju. W drugim spotkaniu zagrała 4 i 5 drużyna ligi. Dzięki dobrej grze GIZA RACING wyeliminowała PRIMĘ AUTO WARKA z dalszych rozgrywek wygrywając mecz 3:2. W trzecim ćwierćfinale TOP MARKET stoczył zacięty pojedynek i wygrał z UŚMIECHEM nad PILICĄ 2:1, a TEAM KAJAKI24 bez większych problemów zwyciężyły z KS WARKA Juniorami 5:0. W ten sposób poznaliśmy pary półfinałowe STAL PLAST zagrał z GIZĄ, a TOP MARKET z TEAM KAJAKI24.

  W pierwszej półfinałowej potyczce STAL PLAST wykorzystał swoją szansę i niespodziewanie, po znakomitej grze wygrał spotkanie 3:2 i awansował do finału! W drugim meczu TOP Market musiał uznać wyższość drużyny TEAM KAJAKI24, która tym razem wygrała 3:1.

  W Finale SUPERPUCHARU LIGI naprzeciw siebie stanęli TEAM KAJAKI24 i STAL PLAST. Początek spotkania układał się po myśli drużyny STAL PLAST, która po świetnym początku wyszła na prowadzenie 1:0, a niedługo potem podniosła wynik na 2:0. Sensacja wisiała w powietrzu! Ósma drużyna ligi mogła stać się czarnym koniem turnieju. Jednak bardziej doświadczony TEAM KAJAKI24 nie składał broni i wziął się mocno do odrabiania strat. Konsekwencją i twardą grą doprowadził do remisu 2:2, by ostatecznie zwyciężyć mecz finałowy 4:2.

  Tym sposobem po emocjonującym finale TEAM KAJAKI24 zdobył SUPERPUCHAR WLH.

  Na zakończenie turnieju Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Marian Górski wręczył puchary i nagrody wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Wareckiej Ligi Halowej. W rozgrywkach ligowych sezonu 2021/22 zwyciężył TRANSMED, II miejsce zajął TEAM KAJAKI24, III miejsce TOP MARKET, IV miejsce PRIMA AUTO WARKA, V miejsce GIZA RACING, VI miejsce UŚMIECH NAD PILICĄ, VII miejsce KS WARKA JUNIORZY, VIII miejsce STAL PLAST. IX miejsce DRINK TEAM, która z powodu walkowerów spadła na ostanie miejsce rozgrywek. Wręczono także SUPERPUCHAR WLH dla TEAM KAJAKI24 i pamiątkowe puchary uczestnikom finału i półfinałów.

  Wyróżniono również 3 najlepszych zawodników. Tytuł Króla Strzelców zdobył Maciej Bubec (Team Kajaki24), Najlepszym Bramkarzem okrzyknięto Macieja Rogalskiego (Uśmiech nad Pilicą), a Najlepszym zawodnikiem został Maciej Jabłoniec (TRANSMED).

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom WLH udanego sezonu 2021/22.

  CESIR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE