21.4 C
Warka
środa, 27 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeAkcja krwiodawstwa w ZS przy Obwodowej

  Akcja krwiodawstwa w ZS przy Obwodowej

  Można powiedzieć, że już tradycją w Zespole Szkół przy ul. Obwodowej, stały się akcje krwiodawstwa. W każdym semestrze roku szkolnego odbywa się przynajmniej jedna zbiórka krwi. Udawało się to nawet w najtrudniejszych momentach pandemii, kiedy było to szczególnie istotne, bo w całym kraju braki krwi były olbrzymie. Jest to zasługą dyrekcji szkoły, która bardzo chętnie udostępnia przestrzenie budynku szkolnego przy Obwodowej. To także wielkie zaangażowanie uczniów. Ci, którzy skończyli już 18 rok życia i mogą zostać dawcami krwi bardzo chętnie zgłaszają swoją gotowość do pomocy. Także zaprzyjaźnione Liceum im. Piotra Wysockiego w Warce umożliwia swoim uczniom uczestnictwo w akcjach krwiodawstwa.

  Ostatnia akcja krwiodawstwa miała miejsce w Zespole Szkół 17 marca 2022 roku. Oprócz dużej liczby uczniów, którzy byli chętni na oddanie swojej krwi, zgłosiło się także bardzo dużo osób z naszego miasta dla których oczywiście drzwi szkoły w takie dni są otwarte. Krew udało się oddać łącznie 27 osobom. Oczywiście chętnych było dużo więcej, ale nie zawsze wszyscy chętni mogą się zakwalifikować do pobrania krwi. Na początku trzeba przejść szczegółowe badanie, a dyskwalifikować może nawet niedawna wizyta u stomatologa czy zażycie aspiryny. Dlatego tak ważne jest, aby potencjalnych dawców pojawiło się jak najwięcej. Jak wszyscy wiemy krew ratuje życie, a nie można wytworzyć jej sztucznie jak innych leków w warunkach laboratoryjnych. Każda osoba, która odda krew może liczyć na lekarskie zwolnienie z pracy w danym dniu, więc nie trzeba specjalnie brać dnia wolnego.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i osobom spoza szkoły, które zdecydowały się zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka poświęcając swój czas. Zapraszamy do śledzenia profilu Zespołu Szkół na Facebooku, gdzie zawsze pojawia się odpowiednio wcześniej informacja na temat organizowanej akcji krwiodawstwa. Mamy nadzieję, że następnym razem również spotkamy się przy Obwodowej, aby ratować zdrowie i życie ludzkie!

  ZS w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE