1.1 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaCentralna Ewidencja Emisyjności Budynków

  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

  Urząd Miejski w Warce informuje, że od 1 lipca 2021r. działa Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków CEEB, prowadzona przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw. „kopciuchów”.

  Obowiązkiem właścicieli/zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych w których znajduje się  źródło ciepła  jest złożenie deklaracji o źródłach ciepła. Deklarację można złożyć:

  – drogą elektroniczną: przez internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.zone.gunb.gov.pl.

  – w formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy/Miasta. Druki formularzy wraz ze wzorami są dostępne na stronie internetowej: www.gunb.gov.pl/strona/centralna -ewidencja-emisyjności-budynków

  W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o niezwłoczne składanie deklaracji.

  Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z art. 27h ust 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków ”Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie składa w terminie deklaracji, podlega karze grzywny”.

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE