23.8 C
Warka
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeUczniowie Technikum CKZiU w Nowej Wsi wyróżnieni w konkursie ,,Żołnierze Wyklęci. Walka...

  Uczniowie Technikum CKZiU w Nowej Wsi wyróżnieni w konkursie ,,Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”

  Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi wzięli udział w marcu w X edycji konkursu historycznego: „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Konkurs organizowany jest przez senatora RP Stanisława Karczewskiego. Młodzież chętnie zdobywa wiedzę na temat najnowszej powojennej historii Polski. W tegorocznej edycji udział wzięło aż stu siedmiu uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, przysuskiego oraz gminy Tarczyn.

  Tym razem należało przygotować prezentację multimedialną, w której przybliżono sylwetkę wybranego przez siebie Żołnierza Niezłomnego.

  Technikum z Nowej Wsi reprezentowało siedmioro uczniów z klas pierwszych i drugich:

  • Mateusz Gontarek z klasy II Technikum Ogrodniczego z prezentacją o Henryku Bąku, ps. „Burza”,
  • Oliwia Jachimowicz z klasy II Technikum Usług Fryzjerskich z prezentacją o Danucie Siedzikównie, ps. „Inka”,
  • Julia Majewska z klasy II Technikum Usług Fryzjerskich z prezentacją o Hieronimie Dekutowskim, ps. „Zapora”,
  • Wiktoria Myszka z klasy I Technikum Ekonomicznego z prezentacją o Danucie Siedzikównie, ps. „Inka”,
  • Wiktoria Przybylska z klasy II Technikum Usług Fryzjerskich z prezentacją o Danucie Siedzikównie, ps. „Inka”,
  • Weronika Sobieraj z klasy II Technikum Ekonomicznego z prezentacją o Stanisławie Sojczyńskim, ps. „Warszyc”,
  • Przemysław Stępień, z klasy II Technikum Ekonomicznego z prezentacją o Józefie Franczaku, ps. „Lalek”.

  Starannie przygotowane prezentacje uczniów, ciekawy dobór postaci, informacje przekazane w sposób interesujący i innowacyjny, zdjęcia ze zbiorów prywatnych, cytaty, muzyka oraz fragmenty listów i filmów znalazły uznanie komisji konkursowej.

  15 marca ogłoszone zostały wyniki X edycji konkursu. W kategorii szkoły ponadpodstawowe nagrodzono trzy osoby, ale wysoki poziom prac był uzasadnieniem dla dodatkowego wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazły się prezentacje uczniów Technikum z Nowej Wsi: Mateusza Gontarka, Wiktorii Myszki i Weroniki Sobieraj.

  Udział uczniów i nauczycieli naszej szkoły w uroczystościach religijno – patriotycznych w Grójcu 1 marca i udział w konkursie ,,Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć” był godnym uczczeniem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie ,,Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”, uczniom wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W przygotowaniu prezentacji uczniów wspierali nauczyciele historii: Małgorzata Bosak i Elżbieta Kwiatkowska.

  Małgorzata Bosak – CKZiU Nowa Wieś

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE