0.5 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeUczniowie z Wrociszewa poznawali Polskę

  Uczniowie z Wrociszewa poznawali Polskę

  W dniu 6 maja uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej we Wrociszewie wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Udało się to dzięki finansowanemu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki projektowi „Poznaj Polskę”.

  Uczniowie pod opieką nauczycielek – Urszuli Batte, Marioli Bienias i Renaty Biedrzyckiej zwiedzali Pałac w Wilanowie oraz Centrum Nauki Kopernik.

  Podczas pobytu w Pałacu w Wilanowie dzieci brały udział w warsztatach tańca dawnego. Poznały dawne stroje dworskie i dowiedziały się, że do ulubionych rozrywek Jana III Sobieskiego i królowej Marysieńki należał właśnie taniec. Wszyscy mieli okazję przekonać się, że podczas tej aktywności ruchowej kształtuje się powab, elegancja oraz prosta sylwetka. Ważny jest również odpowiedni strój i oczywiście wygodne buty. Potem przyszła kolej na zajęcia przyrodnicze. Była to niezwykła wyprawa w świat parkowej przyrody. Uczniowie dowiedzieli się, jakie rośliny i zwierzęta można spotkać w wilanowskich ogrodach. Podczas zajęć plenerowych można było obserwować i rozpoznawać zwierzęta i rośliny. Kolejne zajęcia to: Podróże w karecie Jana III. Podczas tych warsztatów dowiedzieliśmy się czym i do jakich zakątków Europy podróżował Jan III Sobieski wraz z królową Marysieńką. Było również wspólne rozwiązywanie rebusów i łamigłówek oraz kolorowanie karety. Z pałacu wszyscy wyszli pełni wrażeń, ale jednocześnie z pustym już żołądkiem. Trzeba było zrobić przerwę na posiłek w MC Donald’s. Kiedy wszyscy nabrali już sił, wyruszyliśmy w dalszą drogę.

  Kolejny punkt to Centrum Nauki Kopernik. Dwie godziny dobrej zabawy połączonej z nauką, oraz fascynujący film w Planetarium.

  Wycieczka była bardzo udana, o czym świadczą uśmiechy uczniów na zdjęciach.

  PSP Wrociszew

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE