-7.7 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeM jak matura... w wareckim LO

  M jak matura… w wareckim LO

  Początek maja to tradycyjnie czas matur dla absolwentów szkół ponadpodstawowych. W Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego w Warce do egzaminu dojrzałości przystąpiło 63 absolwentów. Pierwsze trzy dni to praca z arkuszami maturalnymi z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym (uczniowie najczęściej wybierali język angielski). Kolejne dni to już zmagania z arkuszami na poziomie rozszerzonym, najwięcej maturzystów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego, języka polskiego, matematyki, biologii, chemii i geografii. Jeśli pierwsze arkusze nie sprawiły większych problemów, to już popularnie zwane „rozszerzenia” spotkały się z różnymi opiniami.

  Wierzymy, że wyniki, które poznamy na początku lipca, będą zgodne z oczekiwaniami maturzystów i pozwolą realizować się na wybranych kierunkach studiów.

  A najbliższy czas dla naszych maturzystów to najdłuższe wakacje życia…

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE