0.2 C
Warka
sobota, 10 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRFantastyczny Dzień Dziecka na wareckim rynku

  Fantastyczny Dzień Dziecka na wareckim rynku

  W niedzielę 29 maja na wareckim rynku odbył się Gminny Dzień Dziecka. Tegorocznym tematem przewodnim była „Podróż po Europie”. W samo południe, dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce Andrzej Zaręba, przedstawił plan imprezy, opowiedział zgromadzonym o dostępnych atrakcjach, po czym rozpoczęło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Moja pocztówka z Europy” (wyniki konkursu ZOBACZ TU). Następnie prowadzący zaprosił na scenę pierwszych uczestników 5. Gminnego Przeglądu Twórczości Szkolnej i Przedszkolnej – Kubusiowe Przedszkole. Po występie najmłodszych artystów nastąpiło oficjalne przekazanie dzieciom klucza do miasta przez Wiceburmistrz Warki Teresę Knyzio. Po tym symbolicznym geście przyszedł czas na dalszą zabawę i prezentacje: Szkoły Tańca „Emotion” działającej w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i dzieci z Samorządowego Przedszkola „Bajkowy Statek”. Po tych występach, zgodnie z przygotowanym scenariuszem na scenie pojawiali się mali i duzi artyści z Niepublicznego Przedszkola i Klubu Malucha „Mały Miś”, PSP w Ostrołęce, PSP w Michałowie, PSP w Konarach, SP nr 1 w Warce, ZS-P w Nowej Wsi, PSP nr 2 w Warce oraz PSP we Wrociszewie. Między szkolnymi występami swoje choreografie zaprezentowały dziewczynki z grupy tanecznej KIDS Dance działającej przy CeSiR Warka.

  Poza występami scenicznymi dzieci miały możliwość skorzystać z licznych atrakcji. Jedną z nich była specjalna gra terenowa „Podróż po Europie”. Zadaniem maluchów chcących wziąć w niej udział było odebranie z biura paszportowego specjalnego paszportu, zrobienie zdjęcia w fotobudce a następnie wykonanie zadań związanych z krajami Europy a przygotowanych przez wolontariaty, instytucje i stowarzyszenia działające na terenie gminy Warka. Uczestnicy mogli odwiedzić takie kraje jak: Polska (Mali Odkrywcy – zajęcia w „Dworek na Długiej”), Ukraina (wolontariat ukraiński), Wielka Brytania (wolontariat ZS w Warce), Francja (wolontariat LO w Warce), Holandia (wolontariat PSP 2 w Warce), Grecja (UTW w Warce), Norwegia (Harcerze z Warki) oraz Hiszpania (KS Warka). Za poprawne wykonanie zadania dzieci otrzymywały naklejkę – flagę, a mając już komplet mogły wrócić do namiotu organizatorów po nagrody.

  Szkolne Koło Wolontariatu działające przy SP nr 1 w Warce przygotowało stanowisko z darmowym malowaniem buziek i balonikowymi cudami.

  Jak co roku wareccy strażacy z OSP oraz Policja udostępnili najmłodszym do zwiedzania swoje pojazdy. Strażacy dodatkowo przygotowali stanowisko celnościowe z sikawką gdzie dzieci mogły przekonać się jak to jest być małym strażakiem oraz zawody we wchodzeniu na skrzynki (z asekuracją).

  Okienko pogodowe, które trwało przez całą niedzielę bez wątpienie przyczyniło się do ogromnej frekwencji podczas Dnia Dziecka. Wszystkim uczestnikom organizatorzy i partnerzy składają serdeczne podziękowania.

  Organizatorzy i partnerzy:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka wraz z jednostkami (Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej),
  • Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o.,
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Warce,
  • Komisariat Policji w Warce,
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce,
  • ABC Dziecka,
  • Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce,
  • LO im. Piotra Wysockiego w Warce
  • ZS im. 1 PLM „Warszawa” w Warce
  • KS WARKA
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce
  • Mali Odkrywcy – zajęcia edukacyjne
  • PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
  • Szczep 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych
  • Fotobudka Bum Cyk Cyk.

  Zachęcamy do obejrzenia dwóch fotorelacji – z CeSiR oraz autorstwa Eleny Ogaryovej – kliknij tutaj.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE