-0.4 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieSukces Zabaw Biegowych 2022

  Sukces Zabaw Biegowych 2022

  Za duży sukces można uznać przeprowadzone w tym roku Zabawy Biegowe 2022 –  autorski program KS Start Pułaski Warka, który został wsparty finansowo przez Powiat Grójecki.

  Przez cały maj i czerwiec, co tydzień w poniedziałki odbywały się treningi dla najmłodszych mieszkańców Warki i okolic. Członkowie Klubu Biegacza w formie prostych ćwiczeń i zabaw lekkoatletycznych uczyli najmłodszych biegaczy podstawowych technik, wprowadzając również elementy rywalizacji i zdrowego współzawodnictwa. W treningach brało udział średnio 70 dzieci w wieku 3-12 lat, a zajęciom niezmiennie towarzyszył uśmiech dzieci, kibicujących rodziców i trenerów czyli biegowych „wujków” i „cioć”. Po każdych zajęciach dzieci otrzymywały drobne upominki od partnerów klubu oraz zbierały naklejki do specjalnie przygotowanego mini albumu.

  Ukoronowaniem treningów była rozegrana 19 czerwca I Warecka Olimpiada Biegowa dla Dzieci i Młodzieży, w której wzięło udział blisko dwustu zawodników. Uroczyste otwarcie przy dźwiękach hymnu i wprowadzeniu flagi olimpijskiej wprowadziły dzieci w atmosferę prawdziwych zawodów, a podczas olimpiady rywalizowano na dystansach od 100 do 1000 metrów. Za linią mety każdy zawodnik otrzymał okolicznościowy medal, dyplom i upominek, a najlepsi zostali nagrodzeni pucharami.

  Tydzień później zakończyliśmy projekt Piknikiem Biegowym, tak jak w zeszłym roku, na Kempingu nad Pilicą, gdzie po krótkich zajęciach sportowych dzieci wzięły udział w poczęstunku przy ognisku oraz w animacjach, natomiast rodzice mogli wysłuchać cennych wskazówek od pani dietetyk. Każdy młody zawodnik otrzymał także upominki przygotowane na zakończenie cyklu za aktywne i systematyczne uczestnictwo w programie.

  Klub KS Start Pułaski Warka dziękuje wszystkim dzieciom, rodzicom, partnerom projektu, „wujkom” i „ciociom” biegowym za uczestnictwo, wsparcie i przekazanie uczestnikom dobrej energii i wielu cennych wskazówek. Do zobaczenia za rok!

  Wyniki rywalizacji podczas I Olimpiady Biegowej dla Dzieci i Młodzieży:

  Skrzaty Dziewczynki 3-4 lata 100m

  1.Amelia Fruba

  1. Marcelina Marczak
  2. Zuzia Bąk
  3. Olivia Lewnadowska
  4. Łucja Słoniewska

  Skrzaty Chłopcy 3-4 lata 100m

  1. Jerzyk Szydło
  2. Franek Witan
  3. Robert Przybylski
  4. Olek Białecki
  5. Ignacy Rosłoń

  Krasnale Dziewczęta 5-6 lat 150 m

  1. Konstancja Tuszyńska
  2. Gabrysia Pacyna
  3. Aleksandra Zawadka
  4. Michalina Słupek
  5. Marysia Skulska

  Krasnale Chłopcy 5-6 lat 150 m

  1. Mikołaj Kalinowski
  2. Mikołaj Trypolin
  3. Jakub Maciążek
  4. Aleksander Strzelczyk
  5. Igor Chudy

  Klasa 1-2 Dziewczęta 200m

  1. Natalia Świder
  2. Pola Kurzepa
  3. Ania Galińska
  4. Nikola Miniewska
  5. Hania Kowalska

  Klasa 1-2 Chłopcy 200m

  1. Oskar Chudy
  2. Piotr Trociński
  3. Szymon Wroniewicz
  4. Bruno Dąbrowski
  5. Bartek Fruba

  Klasy 3-4 Dziewczęta 300m

  1. Weronika Galińska
  2. Wiktoria Molak
  3. Julia Kotlińska
  4. Alona Androchina
  5. Liliana Kamińska

  Klasa 3-4 Chłopcy 300m

  1. Maks Radzik
  2. Jan Skulski
  3. Janek Romanowski
  4. Wiktor Makowski
  5. Maciej Żaboklicki

  Klasa 5-6 Dziewczęta 600m

  1. Vira Tudel
  2. Hanna Kurzepa
  3. Patrycja Molak
  4. Zuzia Orlik
  5. Oliwia Orłowska

  Klasa 5-6 Chłopcy 600m

  1. Wiktor Sowa
  2. Ignacy Radecki
  3. Mikołaj Żaboklicki
  4. Jan Pruś
  5. Szymek Sobczyk

  Klasa 7-8 Dziewczęta 1000m

  1. Aleksandra Matysiak

  Klasa 7-8 Chłopcy 1000m

  1. Wojciech Nędzołek
  2. Adrian Kazana

  Dziękujemy: Powiat Grójecki, Gmina Warka, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Multika, S.O.S Edward Strzeżek, Igor Strzeżek, Agencja Reklamowa TOMI, Gospodarstwo Sadownicze Witkowscy i Dłuscy, Market VIVO, KIFATO MK, Plastusiowo-AGAT Office, Spiżarnia, Agnieszka Chłopicka-Sułecka Salon Agnes, Beata Setniewska Nasz Sklep, Valdi Katalizatory, Multiagencja Ubezpieczeniowa Joanna Fudecka, DWM, Kemping nad Pilicą, Tomasz Polak, Paweł Maciejewski, Kamil Witkowski, Waldek Kasprzak, Magdalena Kawka, „ciocie” i „wujkowie”.

  KS START Pułaski Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE