-4.7 C
Warka
wtorek, 7 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaLetnia strefa muzyki

  Letnia strefa muzyki

  W niedzielę 18 września o godz. 16.00 na terenie parku w Warce przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbędzie się ostatni w tym roku koncert w cyklu „Letnia strefa muzyki”. Na muzealnej małej scenie przy Café Savannah wystąpią:

  Marcelina Woźna – śpiew
  Bogdan Sabała – gitara
  Kuba Szydło – instrumenty perkusyjne

  Usłyszą Państwo ponadczasowe utwory w języku polskim i angielskim, opracowane akustycznie na wokal, gitarę i instrumenty perkusyjne. Repertuar różnorodny i chwilami zaskakujący, został tak opracowany, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. Od Krystyny Prońko przez wspaniałe utwory Czesława Niemena po Norah Jones, a nawet Santanę.
  Marcelina Woźna – wokalistka, nauczycielka śpiewu, założycielka i szefowa Studium Wokalnego Vocalmania obdarzona niezwykłym głosem i zdolnościami pedagogicznymi.
  Będą jej towarzyszyli znani i lubiani w Warce muzycy – Bogdan Sabała – mistrz gitary i Kuba Szydło – perkusista, dźwiękowiec i aranżer, twórca autorskiego studia nagrań w Warce.

  Tego dnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa. To już 30. jubileuszowa edycja wydarzenia, które w całej Polsce odbywa się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. Dziedzictwo łączy pokolenia, przeszłość z przyszłością, pozwala, by społeczeństwo integrowało się wokół lokalnych zabytków i dziedzictwa niematerialnego. Przyłączając się do wspólnego świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na wareckie Winiary. To miejsce niezwykłe zarówno dla mieszkańców Warki jak i dla gości. Tego dnia wstęp do muzeum jest bezpłatny. Będzie można zwiedzać ekspozycje stałe oraz nową wystawę czasową, przygotowaną przez Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, zatytułowaną „Ramię krzep – Ojczyźnie służ”. W 135. rocznicę powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce.

  Zapraszamy, wstęp wolny.

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE