-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaDla mieszkańca„Wieczór z Kulturą” przez duże K!

  „Wieczór z Kulturą” przez duże K!

  W piątkowy, jesienny wieczór 21 października odbył się XXVIII „Wieczór z Kulturą” w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Po raz kolejny był to koncert na bardzo wysokim poziomie artystycznym i wzbudził zachwyt publiczności. Tego wieczoru na sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego mieliśmy okazję posłuchać najsłynniejszego dzieła muzycznego epoki baroku – Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego w wykonaniu Artystów: Anna Wandtke – skrzypce, Piotr Kopietz – akordeon, Jacek Małachowski – akordeon, Sebastian Wypych – kontrabas, recytacje, kierownictwo artystyczne, w zupełnie nowej aranżacji.

  Koncert zatytułowano VIVALDI / OSIECKA Nowe Cztery Pory Roku. To wyjątkowy projekt muzyczny, który jest nie tylko podróżą do wnętrza Czterech Pór Roku Vivaldiego, ale wędrówką do improwizacji muzycznych, od klasyki, przez minimal, techno, po odgłosy przyrody. Mistrzowskie wykonanie, piękno, humor, swoboda i ogromny ładunek emocjonalny, obraz świata natury, żywiołów, ale i uczuć  – tak po krótce można scharakteryzować pomysł Artystów na Nowe Cztery Pory Roku. Pomiędzy utworami muzycznymi goście usłyszeli recytacje sonetów Antonio Vivaldiego i Agnieszki Osieckiej o porach roku.

  Dziękujemy wspaniałym Artystom za piękny koncert, a Publiczności za cudowną atmosferę.

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE