Więcej
  Strona głównaInstytucjeSeniorów zabawa z modą lat sześćdziesiątych

  Seniorów zabawa z modą lat sześćdziesiątych

  Propozycję wzięcia udziału w projekcie „Metamorfoza” – zabawa z modą lat sześćdziesiątych” zaproponowała klubowi „Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi grupa nieformalna ”StyloweFoto” z Warki. Jest to grupka kilku młodych pań, specjalistek od fryzur, krawiectwa, kosmetologii, ogólnie mówiąc od wizerunku, a przede wszystkim mających ciekawe pomysły i chęci do ich realizacji. Projekt składa się z 2 etapów – pierwszy to sesja zdjęciowa, drugi wydanie kalendarza. Duża grupa naszych seniorów z entuzjazmem wyraziła ochotę na wzięcie udziału w „Metamorfozie”. Przeszukane zostały strychy, kufry, szafy oraz Internet, w celu znalezienia odpowiednich strojów z tamtych lat. Przyszedł czas na zmianę naszego wyglądu. Panie reprezentujące „StyloweFoto” poddały nas fachowej przemianie, stosując kosmetyczne, fryzjerskie i  dekoracyjne zabiegi. Użyte zostały fluidy, pomadki, lakiery, sztuczne rzęsy i inne specyfiki.

  Pierwsza część sesji zdjęciowej miała miejsce w przygotowanym do tego celu – atelier, wyposażonym w ówczesne meble, telewizor, radio, gramofon, płyty winylowe itp. Druga zaś w  stolicy, przy Pałacu kultury i Nauki oraz na Starym Mieście. Było wesoło, radośnie, budziliśmy miłą sensację wśród przechodniów. Fotografiom nie było końca. Podziwiano nas za dystans i pogodę ducha. Wszystko to wydarzyło się dzięki wspaniałym dziewczynom ze „StylowegoFoto” oraz współpracującej z paniami fotografce Martynie Majak. Dziękujemy za modową przygodę, ujęłyście  nam kilkanaście lat. Finałem tego projektu będzie kalendarz z naszymi zdjęciami.

  Nasz klub realizuje też projekt „W zdrowszym ciele – zdrowszy duch” w ramach „Inicjatyw Partnerskich” wspólnie z Klubem Seniora „Kwitnąca Jabłoń” z Konar. Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  Stanisława Róg, Halina Fruba

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE