2.4 C
Warka
środa, 1 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeUroczyste wręczenie komputerów przez Burmistrza Warki

  Uroczyste wręczenie komputerów przez Burmistrza Warki

  Burmistrz Warki Dariusz Gizka wręczył 61 laptopów dzieciom, które wzięły udział w programie „Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 22 listopada w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

  Komputery trafiły do dzieci, których dziadkowie pracowali w PGR-ach. Był to warunek konieczny, aby wziąć udział w programie ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Gmina Warka złożyła wniosek o dofinansowanie w 2021 roku, przeszła kwalifikację otrzymując 152.500,00 zł. Wszystkie wnioski poprawnie złożone w Urzędzie Miejskim w Warce zostały pozytywnie rozpatrzone. Gmina pozyskała dofinansowanie na 100% kosztów zakupu komputerów.

  Intencją twórców programu było ułatwienie życia rodzinom pracującym kiedyś w PGR-ach oraz danie dzieciom możliwości rozwoju poprzez naukę on-line oraz rozwoju zainteresowań.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE