Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRAch co to były za "Wareckie Mikołajki"

  Ach co to były za „Wareckie Mikołajki”

  6 grudnia to ważna data dla wszystkich dzieci! Właśnie w tym dniu Święty Mikołaj pojawia się w naszych domach, zostawia mały podarunek, zabiera listy, aby dowiedzieć się o czym marzą dzieci. Natomiast w Warce dodatkowo przygotował moc atrakcji! Oj, dzieci były chyba bardzo grzeczne w tym roku…

  Właśnie w Mikołajki, 6 grudnia w godzinach przedpołudniowych w Centrum Sportu i Rekreacji dzieci z przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych z gminy Warka mogły bawić się na dmuchańcach i obejrzeć specjalny spektakl świąteczny. Najmłodsi mieli bardzo wiele radości mogąc skakać na placach zabaw i bawić się na zjeżdżalniach, a przedstawienie sprawiło, że na twarzach zarówno dzieci jak i nauczycieli pojawiały się szerokie uśmiechy.

  Od godz. 15 z zabawy mógł już skorzystać każdy chętny. Dzieci wraz z rodzicami mogli bawić się aż na 6 darmowych dmuchańcach, pomalować twarz, otrzymać zwierzątko z baloników, które przygotowywali wolontariusze z SP nr 1 w Warce wspólnie z koordynatorką Dorotą Macioszek. Obecni mogli obejrzeć występy grupy tanecznej Shining Cheers działającej w Centrum Sportu i Rekreacji prowadzonej przez Martynę Zdroik oraz pokazy hula-hoop grupy prowadzonej przez Karinę Grzelewską. O godz. 16 i 18 dzieci mogły obejrzeć specjalne świąteczne przedstawienie. Stowarzyszenie ANIMATOR przygotowało dla dzieci darmową słodką watę cukrową.

  Oczywiście uśmiechnięte dzieci mogły spotkać się z Mikołajem, który wręczał słodkie upominki.

  Organizatorzy wydarzenia: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej kierują serdeczne podziękowania do partnerów „Wareckich Mikołajek”:

  • No1 Eventy,
  • Animator ABC Dziecka,
  • Szkolne Koło Wolontariatu przy SP1 w Warce,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Piotr Wysockiego w Warce,
  • Zespół Szkół im. 1 PLM „Warszawa” w Warce,
  • KS Warka,
  • Stowarzyszenie ANIMATOR.
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE