Strona głównaInstytucjeCeSiRTrudny początek w lidze koszykówki

Trudny początek w lidze koszykówki

Oba zespoły PUŁASKIEGO doznały porażek podczas inauguracyjnych meczów koszykówki w Warce. Trzecioligowcy ulegli KS Żyrardowiance (66:92), a drugoligowy PUŁASKI przegrał z ROSĄ II RADOM (51:71).

Początki obu spotkań nie zapowiadały smutnego zakończenia.
    W spotkaniu III ligi Pułaski prowadził momentami 10 punktami. Przeciwnicy jednak nie składali broni i gonili. Na koniec pierwszej cześć prowadzenie Pułaskiego wyniosło 5 oczek. Dwie kolejne odsłony meczu to wyrównana i nerwowa gra obu zespołów. Zaciętych akcji nie brakowało, ale wkradły się też nie potrzebne faule. Wynik wciąż oscylował w granicy remisu. W IV kwarcie lepszą kondycją psychiczna i fizyczną wykazali się goście. Odskoczyli na kilkanaście punktów i utrzymywali bezpieczną przewagę. Trener gospodarzy dał szansę gry młodym ambitnym zawodnikom lecz nie udało się odmienić losu meczu. Ostatecznie mecz wygrał zespół ŻYRARDOWIANKI 92:66.

Spotkanie PUŁASKIEGO z rezerwami ROSY było nie mniej zacięte i ciekawie. Do końca trzeciej kwarty zespoły prowadziły równorzędny pojedynek. Zdarzało się, że jeden z zespołów odskoczył na kilka punktów lecz rywal szybko odrabiał straty. Smaczku dodały spotkaniu widowiskowe wsady, których tego dnia nie brakowało. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w IV kwarcie. Niepotrzebne straty i słaba skuteczność Pułaskiego w pierwszych minutach kwarty doprowadziły do przewagi radomskiego zespołu. Goście nie byli łaskawi i błędy gospodarzy dobrze wykorzystali. Przy 18 punktowej przewadze ciężko było gonić, choć ambicji i zapału warczanom nie brakowało do ostatnich minut meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem ROSY II RADOM 71:51.

Po dwóch kolejkach zespół drugoligowy PUŁASKI zajmuje 11 miejsce, a trzecioligowy 8 miejsce. W trzeciej kolejce oba zespoły zagrają mecze na wyjeździe. Trzecioligowcy z MKS Ochotą w Warszawie, a drugoligowy Pułaski z MKS Skierniewice.

Tymczasem 23 października zapraszamy do Warki na mecz I rundy Pucharu Polski – INTERMARCHE BASKET CUP, w którym lokalny PUŁASKI Warka zmierzy się ROSĄ II RADOM. Początek spotkania: godz. 18:00