Więcej

  Warecki Orszak Trzech Króli

  6 stycznia 2023 roku ulicami Warki przejdzie po raz kolejny, podobnie jak w większości miast w Polsce Orszak Trzech Króli.

  Orszak rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce. Tuż po nabożeństwie, jeszcze w kościele pożegnana zostanie Maryja z Józefem idący do Betlejem, następnie wszystkich obecnych powitają Trzej Królowie, którzy zaproszą do wspólnej drogi do Jezusa… Podobnie jak w poprzednich latach królewskie orszaki wraz z królami przygotują trzy szkoły podstawowe – SP1, PSP2 oraz ZS-P w Nowej Wsi. Orszak spod kościoła wyruszy ulicami: Farną, Mostową w kierunku północnym, Senatorską i zakończy się przed szopką usytuowaną na Rynku Miejskim w Warce.

  Hasło tegorocznego Orszaku brzmi: „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Na trasie zostaną odegrane scenki takie jak: „dwór Heroda”, „Walka dobra ze złem” oraz „Brama do niebios” kierująca uczestników do wareckiego Betlejem.

  Na zakończenie Orszaku będzie można skorzystać z Charytatywnej Kawiarenki dla Eli Woźniak. Barszczyk z pasztecikami, ciasta i inne produkty… Każdy będzie mógł wesprzeć „Akcję dla Eli”.

  To wspaniały moment do wspólnego świętowania, pomagania a zarazem kultywowania pięknych tradycji! ZAPRASZAMY!

  Organizatorzy: Stowarzyszenie ANIMATOR, Gminna Instytucja Kultury DWOREK NA DŁUGIEJ oraz Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE