Więcej
  Strona głównaBlogiZostaw swój 1,5 % lokalnie!

  Zostaw swój 1,5 % lokalnie!

  Nadszedł czas rozliczeń podatkowych! Wypełniając roczne zeznanie warto zastanowić się, komu przekazać swój procent podatku. Najlepiej ulokować go w miejscu swojego zamieszkania, wspierając tym samym lokalne działania!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. działa na obszarze gminy Warka od 20-lat, nieustannie aktywizując i wspierając lokalną społeczność. W ostatnim tylko roku zrealizowało przeszło 20 konkursów grantowych, a także duże imprezy plenerowe, jak chociażby VIVAT PUŁASKI, Seniorada, Światowy Dzień Jabłka, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w regionie.

  – Praktycznie od początku działalności Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – Organizacji Pożytku Publicznego – chcemy, by w gminie się działo, by nasz region był prężnie rozwijającym się ośrodkiem kulturalnym i społecznym, aby mieszkańcy byli dumni z miejsca swojego zamieszkania. Między innymi dlatego też tak gorąco zachęcamy do przekazywania procenta podatku na rzecz lokalnej społeczności. Od tego roku jest to 1,5%. Z pozoru niewiele – jednak skumulowane pozwoli zasilić konta lokalnych społeczności i zaplanować działania na rzecz dobra wspólnego – mówi Andrzej Zaręba, społeczny Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Dzięki przekazaniu 1,5% podatku wszyscy mieszkańcy mogą mieć wpływ na to, co się zadzieje Gminie Warka w najbliższym czasie. Przekazując środki na rzecz organizacji warto dodatkowo wskazać konkretny cel szczegółowy, np.:

  • Działaj Lokalnie – małe granty mobilizujące aktywne grupy do aktywności na rzecz zmiany swojego otoczenia (KRS 0000160318+ cel szczegółowy DZIAŁAJ LOKALNIE)
  • Seniorzy – działania aktywizujące grupy senioralne (KRS 0000160318+ cel szczegółowy SENIORZY)
  • Jabłkowa Warka – rozwijanie partnerstwa, które zaowocowało powołaniem Szlaku Jabłkowego (KRS 0000160318+ cel szczegółowy JABŁKOWA WARKA)
  • Vivat Pułaski – piknik historyczno-kulturalny, który przyjaznej rodzinnej formule przybliża sylwetkę Kazimierza Pułaskiego – bohatera dwóch narodów (KRS 0000160318+ cel szczegółowy VIVAT PUŁASKI)

  Mieszkańcu, jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu swojego zeznania podatkowego, zrobimy to za Ciebie w zamian za 1,5% Twojego podatku. Zapraszamy do kontaktu biuro@stowarzyszeniewarka.pl, 504 968 412.

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE