Więcej
  Strona głównaSportBieganiePrawie 40 tys. z Powiatu Grójeckiego dla organizacji społecznych w Gminie Warka

  Prawie 40 tys. z Powiatu Grójeckiego dla organizacji społecznych w Gminie Warka

  Zakończył się konkurs dla Organizacji Pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich organizowany przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. W tym roku wnioskodawcy mogli składać projekty w 4 działach: „Kultura fizyczna, sport i rekreacja”, „Kultura, sztuka, ochrona lokalnych dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”, „Turystyka i krajoznawstwo” oraz  „Ochrona i promocja zdrowia”. Wstępnie Rada Powiatu i Zarząd przeznaczyli na dotacje do 5000zł kwotę 170 tys. zł. Jednak po zakończeniu naboru, po ocenie projektów, których było aż ponad 50 Zarząd zdecydował o podwyższeniu kwoty na działania społeczne do 200 tys. zł.

  Z terenu Gminy Warka dotacje o łącznej wartości prawie 40 tys. otrzymało 8 organizacji. Dzięki temu w najbliższym czasie będzie realizowanych kilka ciekawych inicjatyw i wydarzeń.

  Pierwsze z nich już 16 kwietnia – 5. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Złote Jabłko” organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Emotion. Warecki oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka w 160. rocznicę wydarzeń związanych z „Powstaniem Styczniowym” zaprosi wszystkich kochających wędrówki do udziału 18 maja w rajdzie pieszym na trasie Warka-Gołębiów oraz na początku czerwca do udziału w historycznej inscenizacji rozstrzelania na nadpilickich błoniach płk. Władysława Kononowicza. W lecie na wareckiej plaży powstanie boisko do „plażówki” i zorganizowany zostanie cykl 3 turniejów Grand Prix dla młodzieży i dorosłych. Wszystko za sprawą Wareckiego Towarzystwa Siatkówki „WARKA”. Amatorzy kajakarstwa dzięki projektowi Stowarzyszenia W.A.R.K.A. będą mieli szansę otrzymać specjalnie przygotowaną i wydrukowaną mapkę prezentującą szlak wodny po Pilicy na odcinku od Domaniewic aż po ujście do Wisły. W Bończy, dzięki projektowi Stowarzyszenia Made in Bończa powstanie altana wokół której na pewno tętnić będzie letnie życie, w tym słynny już Bończa Fest organizowany zawsze w połowie sierpnia. Tuż obok, Koło Gospodyń Wiejskich Wolanki Wola Palczewska zorganizują „Woleńskie dożynki z rybką w tle”. Klub Sportowy Warka, który w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia na zakończenie lata zorganizuje specjalny turniej piłkarski dla dzieci. Ostatnim działaniem realizowanym z dotacji Samorządu Powiatu będzie zaplanowany na 15 października XVIII Bieg Pułaskiego. Organizator tego biegu – Klub Sportowy START Pułaski Warka zaprasza do udziału nie tylko w wareckim wydarzeniu ale także w 2 innych biegach na 10km – w maju w Białobrzegach i na początku października w Grójcu. Będzie to inauguracja lokalnego „Tryptyku Biegowego”.

  Wręczenie umów dotacyjnych odbyło się 22 marca w Starostwie Powiatowym w Grójcu. Jak podkreślał Członek Zarządu Powiatu – Radny z Warki Andrzej Zaręba „To bardzo ważne, że Samorząd Powiatu dostrzega wielką siłę drzemiącą w potencjale mieszkańców, w ich energii. Dzięki tym niewielkim dotacjom możliwe jest zaangażowanie bardzo wielu społeczników i osób, które chcą wspólnie dbać o swoją małą Ojczyznę. Cieszy tak duży udział w konkursie organizacji z Gminy Warka. Świadczy to o wielkim społecznym potencjale jaki przez ostatnie lata został zbudowany. Warto działać, warto zachęcać do działania i warto wspierać działania… dla dobra wspólnego”.

  Promocja – Powiat Grójecki

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE