Więcej
  Strona głównaInstytucje"Siostrzyczki z piekła rodem" - to... chyba za mało powiedziane

  „Siostrzyczki z piekła rodem” – to… chyba za mało powiedziane

  „Dziś wieczorem przekonałam się, że aby obejrzeć dobrą sztukę, wcale nie trzeba jechać do teatru w Radomiu czy w Warszawie. Wystarczy przyjść do auli LO im. P. Wysockiego w naszym mieście i wziąć udział w spektaklu przygotowanym przez uczniów tej szkoły”

  Grupa teatralna wybrała sztukę wg scenariusza Rubi Birden pt. „Siostrzyczki z piekła rodem”. Tym samym dokonali doskonałego wyboru, bo to lekka komedia o czterech siostrach przychodzących z odsieczą piątej – najmłodszej z rodzeństwa, o której myślą, że ma problem z alkoholem i wszelkimi, dość niekonwencjonalnymi metodami próbują ją wyzwolić od tego nałogu. A siostry to: JADZIA (Kinga Białoskórska), która obżera się ciasteczkami i ma skłonność do hazardu, LUCY (Weronika Mućka) wieczne dziecko-kwiat, wielbicielka męskich wdzięków (choć bardziej erotomanka gawędziarka), MARYSIA zwana Kazkiem (Julia Biedrzycka) będąca bogobojną alkoholiczką, TENIA (Martyna Gołąb) nieokiełznana wielbicielka zdrowego stylu życia i wiecznie pouczająca wszystkich dookoła, jak mają żyć i TOŚKA (Zuzanna Janowska) najmłodsza z sióstr, która jest jedyną normalną osobą w tym gronie.

  Wartka akcja, przezabawne dialogi, wyraziste postacie i dobrze dobrany podkład muzyczny, a to wszystko pod bacznym „reżyserskim” okiem księdza Piotra Jaworskiego sprawiły, że publiczność doskonale bawiła się od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu, czemu dała upust nagradzając rzęsistymi brawami żeńską i męską obsadę (Jakub Rogoziński – mąż Tosi i różdżkarka, Damian Włodarczyk – policjant i mnich buddyjski, Mateusz Miganowski – ksiądz)

  Pani Dyrektor Ewa Karkowska i nauczyciele mogą być dumni z takich podopiecznych. Brawa dla całego Zespołu Teatralnego WYSO(C)KI POZIOM z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce.

  LO Warka

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE