Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej367. rocznica Bitwy pod Warką

  367. rocznica Bitwy pod Warką

  7 kwietnia 2023 r. przypada 367. Rocznica Bitwy pod Warką w której wojska polskie pod wodzą Stefana Czarnieckiego pokonały szwedzkiego najeźdźcę. Szwedzki najazd na Polskę w 1655 roku był miażdżącym ciosem, jednak zwycięstwo spod Warki miało ogromne znaczenie dla podniesienia ducha narodu. Pod Warką pokonaliśmy Szwedów po raz pierwszy na otwartym polu. Pokazaliśmy, że potrafimy zwyciężać! Sukces ten rozpoczął zwycięską ofensywę, która w rezultacie doprowadziła do pokoju oliwskiego w 1660 roku. Bitwa pod Warką 1656 roku stanowi jedną z najciekawszych kart historii grodu nad Pilicą.

  Ze względu na przypadający w tym dniu „Wielki Piątek” uroczystość rocznicowa będzie ograniczona do złożenia kwiatów przed pomnikiem przez delegację przedstawicieli Samorządu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego oraz Szkoły w Ostrołęce noszącej imię Hetmana Stefana Czarnieckiego. Odbędzie się to 7 kwietnia o godz. 11:00.

  Zachęcamy do obejrzenia multimedialnego komiksu o Bitwie pod Warką – www.Czarniecki.Warka.pl

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE