-6.2 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePierwszoklasiści z Nowej Wsi prawdziwymi uczniami!

  Pierwszoklasiści z Nowej Wsi prawdziwymi uczniami!

  14 października obchodzimy rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej – centralnego organu władzy oświatowej w XVIII wieku, o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. Dzień ten jest świętem wszystkich członków społeczności szkolnej – nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi, uczniów, rodziców.

  Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się 14 października 2013 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi. Apel rozpoczął się o godz. 10.00. Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor Marzena Tomaszewska. Swą obecnością zaszczycili nas: Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, proboszcz parafii p.w. Św. Izydora Oracza w Nowej Wsi ksiądz Sławomir Paszowski oraz emerytowani pracownicy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. W apelu uczestniczyli także nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice.

  Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom Szkoły za rzetelną i efektywną pracę, a także złożyła życzenia realizacji wszystkich planów zawodowych i osobistych oraz satysfakcji z osiągnięć wychowanków. Podobnej treści życzenia od Burmistrza Warki i Przewodniczącego Rady Gminy odczytała pani Teresa Knyzio, podkreślając, że Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi dokłada wszelkich starań, by procesy dydaktyczno – wychowawcze przynosiły właściwe efekty. Pani Burmistrz pogratulowała nauczycielom, uczniom i rodzicom dotychczasowych licznych sukcesów, które przynoszą chlubę szkole i gminie.

  Ważnym punktem poniedziałkowej uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zostali oni wspaniale przygotowani przez wychowawczynię – panią Marzenę Jankowską. Przejęci pierwszoklasiści recytowali wierszyki, śpiewali piosenki, a nawet tańczyli, by udowodnić, że niestraszna im nauka w szkole. Zostali uroczyście pasowani na uczniów przez panią Dyrektor, otrzymali także swój pierwszy dokument tożsamości – legitymację szkolną. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy zostali zaproszeni przez rodziców uczniów klasy pierwszej na słodki poczęstunek.

  Na pamiątkę uroczystego włączenia w szeregi szkolnej braci, pierwszoklasiści zasadzili drzewko w szkolnym ogrodzie. Tym razem była to czereśnia. Wybór nie był przypadkowy. Jest ono spełnieniem woli a jednocześnie upamiętnieniem pana Eligiusza Gajewskiego. który założył  i prowadził w Nowej Wsi Sadowniczy Zakład Doświadczalny. Zakład ten stał się wzorcowym gospodarstwem, z którego praktyczną wiedzę czerpali grójeccy sadownicy.  Część tego gospodarstwa, na której rósł sad czereśniowy, została przeznaczona (na początku lat 70-tych XX wieku) pod budowę Szkoły Podstawowej. Pan Gajewski wyraził wolę, aby dla upamiętnienia istnienia sadu rosły na tym terenie symboliczne czereśnie. I stało się. Obecnie rosną trzy.

  Nowa Wies 01 Nowa Wies 02 Nowa Wies 03 Nowa Wies 04

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE