Więcej
  Strona głównaInstytucjePierwszoklasiści z Nowej Wsi prawdziwymi uczniami!

  Pierwszoklasiści z Nowej Wsi prawdziwymi uczniami!

  14 października obchodzimy rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej – centralnego organu władzy oświatowej w XVIII wieku, o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. Dzień ten jest świętem wszystkich członków społeczności szkolnej – nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi, uczniów, rodziców.

  Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się 14 października 2013 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi. Apel rozpoczął się o godz. 10.00. Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor Marzena Tomaszewska. Swą obecnością zaszczycili nas: Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, proboszcz parafii p.w. Św. Izydora Oracza w Nowej Wsi ksiądz Sławomir Paszowski oraz emerytowani pracownicy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. W apelu uczestniczyli także nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice.

  Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom Szkoły za rzetelną i efektywną pracę, a także złożyła życzenia realizacji wszystkich planów zawodowych i osobistych oraz satysfakcji z osiągnięć wychowanków. Podobnej treści życzenia od Burmistrza Warki i Przewodniczącego Rady Gminy odczytała pani Teresa Knyzio, podkreślając, że Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi dokłada wszelkich starań, by procesy dydaktyczno – wychowawcze przynosiły właściwe efekty. Pani Burmistrz pogratulowała nauczycielom, uczniom i rodzicom dotychczasowych licznych sukcesów, które przynoszą chlubę szkole i gminie.

  Ważnym punktem poniedziałkowej uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zostali oni wspaniale przygotowani przez wychowawczynię – panią Marzenę Jankowską. Przejęci pierwszoklasiści recytowali wierszyki, śpiewali piosenki, a nawet tańczyli, by udowodnić, że niestraszna im nauka w szkole. Zostali uroczyście pasowani na uczniów przez panią Dyrektor, otrzymali także swój pierwszy dokument tożsamości – legitymację szkolną. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy zostali zaproszeni przez rodziców uczniów klasy pierwszej na słodki poczęstunek.

  Na pamiątkę uroczystego włączenia w szeregi szkolnej braci, pierwszoklasiści zasadzili drzewko w szkolnym ogrodzie. Tym razem była to czereśnia. Wybór nie był przypadkowy. Jest ono spełnieniem woli a jednocześnie upamiętnieniem pana Eligiusza Gajewskiego. który założył  i prowadził w Nowej Wsi Sadowniczy Zakład Doświadczalny. Zakład ten stał się wzorcowym gospodarstwem, z którego praktyczną wiedzę czerpali grójeccy sadownicy.  Część tego gospodarstwa, na której rósł sad czereśniowy, została przeznaczona (na początku lat 70-tych XX wieku) pod budowę Szkoły Podstawowej. Pan Gajewski wyraził wolę, aby dla upamiętnienia istnienia sadu rosły na tym terenie symboliczne czereśnie. I stało się. Obecnie rosną trzy.

  Nowa Wies 01 Nowa Wies 02 Nowa Wies 03 Nowa Wies 04

  Poprzedni artykułWałęsa w Warce!
  Następny artykułTrzecia kolejka bez zwycięstwa
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE