10.1 C
Warka
czwartek, 1 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościMsza święta w intencji Ojczyzny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  Msza święta w intencji Ojczyzny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  3 maja 2023 r. będziemy świętować 232. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczypospolitej Obojga Narodów. 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową zwaną później Konstytucją 3 Maja. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych Państwa Polskiego.

  Z okazji tej ważnej rocznicy o godz. 11:30 w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych.

  Na uroczystość zapraszają organizatorzy: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE