Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzień Języków Obcych 2023 – LO Warka

  Dzień Języków Obcych 2023 – LO Warka

  14 kwietnia 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego odbył się Dzień Języków Obcych, który rozpoczął się przedstawieniem w języku angielskim pt. „Snow White and the Seven Dwarfs”. Widzowie obejrzeli nową wersję przygód Królewny Śnieżki, która zakochuje się w krasnoludku o imieniu Bashful, który odwzajemnia to uczucie. Mogliśmy podziwiać umiejętności aktorskie naszych uczniów, posłuchać przebojów muzycznych dopasowanych do poszczególnych scen oraz ocenić przygotowane na tę okazję dekoracje i stroje. W przygotowanie spektaklu zaangażowane były aż 33 osoby.

  W kolejnym punkcie programu Wiktoria Figarska z III b zaśpiewała singel amerykańskiej piosenkarki Lany Del Rey „Video Games” i wysłuchaliśmy utwór niemieckiej piosenkarki marokańskiego pochodzenia „Lieblingsmensch” w interpretacji Oliwii Fronczak z tej samej klasy. Obie uczennice otrzymały zasłużone brawa po swoim występie.

  Następnie, po krótkiej prezentacji o Niemczech, Austrii i Szwajcarii przygotowanej przez panią Urszulę Jaworską, uczniowie wzięli udział w konkursie w języku niemieckim, tematycznie związanym z powyższą prezentacją, na stronie internetowej Kahoot, który przygotowały Zuzanna Woźniak i Julia Anyszkiewicz z III b. Konkurs wygrała klasa III b, którą reprezentowali Julia Dyga, Kacper Suliński i Aleksandra Kubicka. Po ogłoszeniu wyników konkursu pani Urszula Jaworska wręczyła nagrody Bartkowi Kaczmarczykowi z I c i Julii Cieślak z I a za konkurs Adventskalender.

  Po zaprezentowaniu wiedzy przez uczniów w języku niemieckim, pan Stanisław Podlasek zachęcił wszystkich obecnych do wzięcia udziału w quizie w języku angielskim o najsłynniejszych youtuberach, który przygotował Bartosz Kaczmarczyk z I c. Youtuberzy stali się ostatnio największymi autorytetami i najlepszymi doradcami młodych Polaków, stąd też duża grupa uczniów zgłosiła się do tego konkursu. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Górzyński z I c, drugie Wiktoria Mirowska z I c oraz trzecie Wojtek Długołęcki z II a. Miejsca na podium zostały nagrodzone ocenami celującymi.

  Ostatnim punktem programu Dnia Języków Obcych był konkurs Creative Storytelling, którego organizacją zajął się pan Zbigniew Stępień. Tego typu zadania zmuszają do pobudzenia wyobraźni zarówno twórców wymyślonej opowieści, jak i słuchaczy. Uczniowie z klasy I a, I b, I c, II a, III a i III b, po wybraniu pięciu reprezentantów, losowali karty z ilustracjami, które miały być inspiracją do napisania zabawnej i interesującej historyjki. Największą kreatywnością wykazała się klasa III b, którą reprezentowali Julia Anyszkiewicz, Wojtek Bartuszek, Zuzanna Woźniak, Zuzanna Jarończyk, Weronika Gizka i Wiktoria Figarska.

  Poniżej pełna lista osób, które przygotowały przedstawienie w języku angielskim.

  PIOTR WYSOCKI SECONDARY SCHOOL PRESENTS

  SNOW WHITE AND THE SEVEN DWARFS

  Written by Janusz Rejnchard Directed by Julia Biedrzycka III a

  Cast

  Snow White – Julia Biedrzycka III a

  Queen 1 – Weronika Jaworska II a

  Queen 2 – Marta Chmielewska III a

  King – Jakub Rogoziński IV b

  Maid – Kinga Talaga II a

  Huntsman – Martyna Gołąb IV a

  Grumpy – Mateusz Miganowski I c

  Sleepy – Damian Włodarczyk III a

  Dopey – Piotr Leśnowolski I c

  Bashful – Mateusz Jakubowski I c

  Doc – Piotr Dyga I c

  Happy – Wiktoria Figarska III b

  Sneezy – Arek Ignaczak I c

  Background Performer 1 – Sara Leonardziak III a

  Background Performer 2 – Zuzanna Luśniewska IV a

  Music and Sound Superviser

  Oskar Mućko, Paweł Szymaniak and Krystian Lech III b

  Costumes, Placards, Decorations, Screamers and Make-up Supervisors

  Wiktor Borowski I c, Wiktoria Mirowska I c, Aleksandra Dworacka I c, Sara Leonardziak III a, Zuzanna Luśniewska IV a, Nikola Dłuska I c, Gabriela Strzeżek I c, Zuzanna Pyza I c, Tamara Majewska I c, Piotr Kozłowski II a, Oliwier Kwapisiewicz II a, Wiktor Cieślak II A

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE