Więcej
  Strona głównaInstytucjeDni Otwarte w LO Warka

  Dni Otwarte w LO Warka

  W dniach 25-26 kwietnia 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego odbyły się Dni Otwarte. Wszyscy goście byli witani przez uczniów klas pierwszych, którzy stworzyli specjalny Komitet Powitalny na tę okazję. W punkcie informacyjnym uczennice z klasy I b rozdawały ulotki o naszej szkole oraz częstowały wszystkich chętnych słodyczami.

  W czasie dwóch dni naszą placówkę odwiedzili uczniowie szkoły podstawowej nr 1 i 2 w Warce oraz szkół podstawowych z Nowej Wsi, Sułkowic, Chynowa, Watraszewa, Wrociszewa, Góry Kalwarii, Augustowa, Grabowa nad Pilicą, Machcina oraz Jasieńca, żeby przyjrzeć się i zapoznać z funkcjonowaniem placówki oraz poznać ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024. Spotkania rozpoczynały się w szkolnej świetlicy od powitania przez panią dyrektor Ewę Karkowską wszystkich gości oraz zaproszenia ich do obejrzenia przedstawienia w języku angielskim pt. „Snow White and the Seven Dwarfs” przygotowanego przez uczniów klas: I c, II a, III a, III b, IV a i IV b. pod czujnym okiem nauczyciela języka angielskiego Janusza Rejncharda. Publiczność mogła podziwiać grę aktorską uczniów, posłuchać znanych przebojów oraz ocenić stworzone na tę okazję dekoracje i stroje.  Zaproszeni goście nagrodzili występ wszystkich artystów zasłużonymi brawami.

  Po części artystycznej nastąpiła część organizacyjna w świetlicy naszej szkoły. Ośmioklasiści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz dowiedzieli się co nas wyróżnia od innych podobnych placówek edukacyjnych. Uczniowie klas trzecich opowiedzieli o przyjaznej atmosferze, która panuje w szkole, organizowanych konkursach przedmiotowych, wycieczkach, przedstawieniach teatralnych reżyserowanych przez uczniów i nauczycieli, aktywnie działającym Samorządzie Uczniowskim, infrastrukturze oraz akcjach charytatywnych. Pani Dyrektor przedstawiła ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny oraz poinformowała ośmioklasistów o planowanych dwóch nowych profilach: językowym i biznesowym. Wspomniano także o organizowanych turniejach koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego oraz piłki nożnej. Na zakończenie zaprezentowano zabawny, z oryginalną fabułą film o naszej szkole, w którym po raz kolejny mogliśmy zobaczyć artystyczne i akrobatyczno – sportowe umiejętności uczniów.

  Przybyli goście mogli obejrzeć klasopracownie, w których nauczyciele razem z uczniami przygotowali różnego rodzaju niespodzianki dla gości. W pracowni chemicznej uczniowie klasy III a demonstrowali doświadczenia chemiczne, w sali języka polskiego klasa I a zachęcała do wzięcia udziału w quizie czytelniczym, w pracowni języka angielskiego odbył się quiz o znanych youtuberach, a w pracowni języka niemieckiego klasa IV a przygotowała quiz o Niemczech. Odbyły się także quizy z języka rosyjskiego oraz języka polskiego z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Można było także odwiedzić bibliotekę, salę sportową, a nawet sekretariat i gabinet Pani Dyrektor oraz pracownię komputerową w której ośmioklasiści próbowali złożyć sprzęt komputerowy. W czasie wizyty na hali sportowej nasi goście mogli obejrzeć mecze z kolejnej LOligi oraz rozegrać mecz siatkówki z naszymi uczniami.

  Dni Otwarte przebiegły w przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że przybyli w tych dniach uczniowie  szkół podstawowych odebrali pozytywnie wizerunek naszego Liceum i zawitają do nas ponownie już we wrześniu!

  LO w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE