Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRUdany Dzień Dziecka z "SuperBohaterami"

  Udany Dzień Dziecka z „SuperBohaterami”

  W niedzielę 4 czerwca na wareckim rynku odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego tematem przewodnim była znana już w Warce „Akademia SuperBohaterów”. Zabawę z poznawaniem polskich naukowców, odkrywców i wynalazców rozpoczęliśmy podczas tegorocznych ferii zimowych a zakończymy w czasie wakacji. Dzień Dziecka stał się jednodniowym „przystankiem” mającym przy okazji dobrej zabawy przekazać jej uczestnikom trochę wartościowej wiedzy.

  Punkt 12:00 imprezę otworzył Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – Andrzej Zaręba przedstawiając plan wydarzenia, organizatorów i partnerów. Opowiedział o dostępnych atrakcjach z których mogły skorzystać wszystkie dzieci.

  Po przywitaniu milusińskich, ich rodziców i dziadków rozpoczął się  „6. Gminny Przegląd Twórczości Szkolnej i Przedszkolnej”. Jako pierwsi na scenie wystąpili przedstawiciele Samorządowego Przedszkola  „Bajkowy Statek” porywając publiczność do zabawy w rytmach Hiszpanii, Belgii i Szwecji.

  Po występie najmłodszych artystów nastąpiło oficjalne przekazanie dzieciom klucza do miasta przez Burmistrza Warki Dariusza Gizkę i Wiceburmistrz Teresę Knyzio. Po tym symbolicznym geście przyszedł czas na dalszą zabawę i prezentacje.

  Na scenie wystąpiła grupa taneczna „Shining Cheers” prowadzona przez Martynę Zdroik, a następnie pojawili się mali i duzi artyści z PSP w Ostrołęce. Później zebrani obejrzeli pokazy: grupy Hula-hoop prowadzonej przez Karinę Grzelewską, maluchów z Niepublicznego Przedszkola i Klubu Malucha „Mały Miś”, Szkoły Tańca „Emotion”, PSP we Wrociszewie, PSP nr 2 w Warce, PSP w Konarach, PSP w Michałowie, ZS-P w Nowej Wsi oraz SP nr 1 w Warce.

  Poza występami scenicznymi dzieci miały możliwość skorzystać z licznych atrakcji. Jedną z nich była specjalna gra terenowa „Akademia SuperBohaterów”. Zadaniem chcących wziąć w niej udział było odebranie z Bazy SuperBohaterów specjalnej książeczki do której trzeba było zbierać naklejki z SuperBohaterami. Dzieci miały za zadanie zdobyć 5 naklejek wykonując różne zadania na pięciu stanowiskach. W namiocie z Mikołajem Kopernikiem, stworzonym przez UTW Warka należało wykonać specjalną konstrukcję przedstawiającą Ziemię krążącą wokół Słońca. Na stoisku z Zofią Kielan przygotowanym przez ZS w Warce układano puzzle z dinozaurami i żółwiem. W dwóch namiotach przygotowanych przez „Małych Odkrywców” z Janem Czochralskim i Ignacym Łukasiewiczem dzieci mogły wyhodować kryształy oraz wziąć udział w pokazach i eksperymentach z ogniem. Ostatnim punktem było stoisko z Kazimierzem Prószyńskim, gdzie wykonywano zdjęcie w fotobudce, które później wraz ze zdobytą naklejką można było wkleić do książeczki. Gra cieszyła się ogromnym powodzeniem, a nagrody zachwyciły nie tylko najmłodszych, uśmiech malował się również na twarzach rodziców. Każde dziecko za przejście gry zdobyło: specjalną warecką torbę materiałową, grę planszową, maskotkę żółwika oraz słodycze ufundowane przez firmę FERRERO.

  Dzień Dziecka już tradycyjnie wspierało szkolne Koło Wolontariatu działające przy SP nr 1 w Warce na stoisku których można było pomalować buzię oraz otrzymać balonowego zwierzaka, kwiat lub miecz.

  Jak co roku wareccy strażacy z OSP oraz Policja udostępnili najmłodszym do zwiedzania swoje pojazdy. Strażacy dodatkowo przygotowali stanowisko celnościowe z sikawką, gdzie dzieci mogły przekonać się jak to jest być małym strażakiem oraz zawody we wchodzeniu na skrzynki (z asekuracją).

  Piękna pogoda, która trwała przez całą niedzielę bez wątpienia przyczyniła się do ogromnej frekwencji podczas Dnia Dziecka. Wszystkim uczestnikom organizatorzy i partnerzy składają serdeczne podziękowania.

  Organizatorzy i partnerzy: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Fundacja Nauka! To lubię, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o., Ochotnicza Straż Pożarna w Warce, Komisariat Policji w Warce, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warce, ABC Dziecka, Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce, ZS im. 1 PLM „Warszawa” w Warce, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce, Mali Odkrywcy – zajęcia edukacyjne.

  Wydarzenie było częścią projektu „Powiat Grójecki – Stolica Kultury Mazowsza”.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.