Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRRozpoczynamy "Lato w Warce" z Akademią SuperBohaterów!

  Rozpoczynamy „Lato w Warce” z Akademią SuperBohaterów!

  Wakacje czas start! Pogoda za oknem sprzyja, więc to dobra pora na zaplanowanie wakacji w mieście. Podczas wakacyjnych zajęć wareckie instytucje będą kontynuować przygodę z „Akademią SuperBohaterów”.

  Będzie to wyjątkowy czas podczas którego uczestnicy poznają ważnych dla świata polskich naukowców, odkrywców, wynalazców, których działalność wpłynęła na rozwój różnych dziedzin nauki i życia.

  Zaprezentujemy kolejnych sześciu SUPERBOHATERÓW, a będą nimi:

  • Maria Skłodowska – Curie (zdobywczyni podwójnej nagrody Nobla),
  • Benedykt Dybowski (opisał setki nowych gatunków zwierząt),
  • Józef Hofmann (pianista, który skonstruował pierwszą na świecie motorówkę turystyczną),
  • Kazimierz Funk (odkrył witaminy),
  • Mikołaj Kopernik (odkrył, że Ziemia krąży wokół Słońca) i
  • Jacek Karpiński (wybudował pierwszy na świecie komputer tranzystorowy).

  Podczas tegorocznych wakacji organizatorzy zaplanowali wiele warsztatów i pokazów naukowych, zajęć plastycznych, zabaw ruchowych, a także wycieczek autokarowych.
  Z nami nikt nie będzie się nudził!

  Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wraz z partnerami zapraszają dzieci z roczników od 2012 r. do 2016 r. do udziału w zajęciach.

  W wyznaczonych miejscach instruktorzy oczekiwać na zapisane dzieci będą od wtorku do czwartku (pierwsze zajęcia 4 lipca a ostatnie 10 sierpnia). We wtorki zajęcia odbywać się będą w godzinach 9-12, natomiast w pozostałe dni (środy i czwartki) – w godzinach 10-13. Wycieczki będą się odbywać w wydłużonym czasie (więcej informacji na plakacie).

  WARUNKI UCZESTNICTWA
  Warunkiem uczestnictwa w zajęciach podczas wakacji jest wcześniejsze zapisanie dziecka oraz dostarczenie przez rodzica/opiekuna wypełnionej karty informacyjnej, zapoznanie się z regulaminem oraz przestrzeganie go. Niedostarczenie wypełnionej karty będzie skutkowało odmową przyjęcia dziecka na zajęcia. Jednego dnia w zajęciach będzie mogło uczestniczyć 30 osób. Od 23 czerwca można pobrać i wypełnić kartę informacyjną w „Dworku na Długiej”. Karta dostępna jest również w wersji elektronicznej, poniżej artykułu. Jedna karta obowiązuje we wszystkich instytucjach. UWAGA! Wypełnienie karty uczestnictwa nie gwarantuje zapisu.

  KARTA UCZESTNIKA

  REGULAMIN

  ZAPISY NA ZAJĘCIA
  Udział we wszystkich z zajęć musi być poprzedzony zapisami.
  Zapisy na zajęcia przyjmowane są w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” wyłącznie telefonicznie (tel. 48 667 22 70).
  Zapisy na wszystkie zajęcia (wyjątek stanowią wycieczki, terminy zapisów podane poniżej) będą otwierane w poniedziałki od godz. 9:00 w bieżącym tygodniu w którym odbywają się zajęcia (np. na zajęcia odbywające się od 4 do 6 lipca 2023 r. zapisy rozpoczną się 3 lipca 2023 r., na zajęcia odbywające się od 11 do 13 lipca zapisy rozpoczną się 10 lipca 2023 r. itd.).
  W przypadku rezygnacji z zajęć lub niemożności udziału w nich rodzice są zobowiązani najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem zajęć poinformować o tym fakcie Instytucję w której odbywają się dane zajęcia tak, aby z zajęć mogły skorzystać dzieci znajdujące się na liście rezerwowej. Niepoinformowanie Instytucji o nieobecności dziecka będzie skutkowało brakiem możliwości ponownego zapisania na kolejne dni zajęć.

  ZAPISY NA WYCIECZKI AUTOKAROWE
  Należy pamiętać, że aby zapisać dziecko na wyjazd należy wypełnić i przynieść do Dworku na Długiej zgody, najpóźniej 4 dni przed wyjazdem.

  Zgody na udział w wyjazdach do pobrania:

  Zapisy na wycieczkę do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach (zapisy 11.07 – 13.07 lub do wyczerpania miejsc) ZGODĘ POBIERZ PONIŻEJ

  Zgoda na wyjazd Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach – 20.07.2023

  Zapisy na wycieczkę do Kina (zapisy 1.08 – 3.08 lub do wyczerpania miejsc) ZGODĘ POBIERZ PONIŻEJ

  Zgoda na wyjazd Kino – 10.08.2023

  W trakcie wakacji będzie można również korzystać z Kompleksu Orlik oraz zajęć na basenie. Zapraszamy i życzymy udanych wakacji!

  Organizatorzy i partnerzy „Lata w Warce”:

  – Samorząd Miasta i Gminy Warka,
  – Fundacja Nauka! To Lubię!,
  – Centrum Sportu i Rekreacji,
  – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej,
  – Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna,
  – Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce,
  – Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,
  – Komisariat Policji w Warce,
  – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE