Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRRenowacja boisk na Stadionie Miejskim

  Renowacja boisk na Stadionie Miejskim

  Boiska piłkarskie Stadionu Miejskiego rokrocznie są mocno eksploatowane przez kilkuset piłkarzy i mieszkańców Gminy. Ich utrzymanie jest wyjątkowo wymagające, dlatego też w ciągu roku pracownicy przeprowadzają wiele zabiegów pielęgnacyjnych by utrzymać je w jak najlepszym stanie. Dobrze przygotowane boisko to podnoszenie komfortu gry, poziomu technicznego boisk, a także dbanie o zdrowie zawodników, którzy na nich trenują.

  W związku z tym 25 kwietnia na wareckim stadionie zostały wykonane pierwsze w tym roku zabiegi pielęgnacyjne boisk trawiastych. Po pierwsze została przeprowadzona wertykulacja pasywna polegająca na wyczesywaniu obumarłej materii, liści, ździebeł i innych resztek traw z murawy boisk. Następnie wykonano aerację bolcami pełnymi 20 cm. Jest to zabieg pielęgnacyjny polegający na nakłuwaniu powierzchni boisk bolcami, które powodują rozluźnienie gruntu i zwiększenie przepuszczalności wody. W takich warunkach korzenie trawy mają większe możliwości wzrostu i odprowadzenia nadmiaru wody w dolne warstwy gruntu, minimalizujące w ten sposób ryzyko zastojów wody. Kolejnym etapem prac był oprysk murawy biostymulatorami wzrostu opartymi na efektywnych mikroorganizmach. Ta kompozycja mikrobiologiczna składająca się z pożytecznych bakterii, grzybów wspiera proces ukorzeniania się trawy i ogranicza  rozwój patogenów.

  Kolejne zabiegi zaplanowano w lipcu.

  CeSiR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE