Strona głównaInstytucjeCeSiRPułaski pokonał Wisłę

Pułaski pokonał Wisłę

W minioną sobotę drugoligowy KS PUŁASKI Warka odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo. W czwartej kolejce rozgrywek II ligi na własnym parkiecie pokonał WISŁĘ KRAKÓW (111 : 76). Trzecioligowcy zaś po dobrej grze ulegli MUKS Piaseczno (70 : 79).

Sobotni dzień koszykówki w wareckiej hali rozpoczął się od meczu III ligi KS PUŁASKI WARKA – MUKS PIASECZNO. Początek spotkania wareccy koszykarze mieli dobry i po kilku minutach prowadzili 8 : 1. Przeciwnicy jednak do połowy kwarty odrobili straty. Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem Pułaskiego, druga zaś jednym punktem przewagi na korzyść gości. Mecz był wyrównany i niezwykle zacięty przez co przerywany był licznymi rzutami osobistymi za faule. Pod koniec trzeciej kwarty przeciwnicy zaczęli nieznacznie uciekać drużynie z Warki. Choć Pułaski się nie poddawał po raz kolejny brakło sił i spadła skuteczność. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Piaseczna 79 : 70.

KS Pułaski Warka zajmuje w rozgrywkach III ligi 9 miejsce. W najbliższym meczu 9 listopada zmierzy się na wyjeździe z KS MON-POL Płock.

III LIGA – 26.10.2013 – Warka
    KS PUŁASKI WARKA – MUKS PIASECZNO (70:79)
    Pułaski: Paliński 21 pkt. (4×3), Wawszczyk 20 pkt.(3×3), Drążyk 12 pkt., Jachimowicz 11 pkt., (2×3), Regulski 3 pkt., Kamiński 2pkt., Karczewski 1 pkt., Chruściel, Dobosz, Chojnacki, Bekas.

Zupełnie inny obraz gry prezentowali drugoligowcy Pułaskiego. Zaczęli skromnie i po pierwszej kwarcie nieznacznie przegrywali z Krakowem (29:24). Ale z minuty na minute gra koszykarzy Pułaskiego stała się bardziej wyrazista i skuteczna. Do połowy drugiej kwarty zdołali wyrównać, a później zachwycali kibiców skutecznością, budując przewagę na tablicy wyników i boisku.
    Druga połowa meczu to festiwal trójek ze strony Pułaskiego. W całym spotkaniu dla Warki wpadło ich piętnaście, przy czterech po stronie przeciwników. W szczególności wrzawę na trybunach wywołały akcje z początku trzeciej kwarty gdy Sylwester Konieczny dwukrotnie trafił „za trzy”, a chwile po nim kolejną trójkę dorzucił Konrad Kapturski. Dobrze na parkiecie prezentował się także Przemysław Tradecki, który w spotkaniu zaliczył 14 asyst. Na boisku dwoił się i troił również Paweł Piros, który zdobył najwięcej punktów (25) i zbiórek (7). W drużynie Pułaskiego, po słabszym początku sezonu  wreszcie wszystko funkcjonowało tak jak należy. Bezbronni zawodnicy Wisły próbowali gonić lecz to na niewiele się zdało. Przy 22 punktowym prowadzeniu było wiadomo, że Pułaski idzie po zwycięstwo. Przebicie setki ucieszyło kibiców nie mniej jak celna trójka Wawszczyka, tuż przed zakończeniem meczu. KS PUŁASKI WARKA zwycięża z WISŁĄ KRAKÓW 111:72.

Po czterech kolejkach KS PUŁASKI WARKA zajmuje 7 miejsce. W najbliższy weekend drugoligowcy zagrają na wyjeździe z inną Krakowską drużyną AZS AGH ALSTOM. Najbliższe spotkanie w Warce 9 listopada z KS PIASECZNO.

II LIGA – 26.10.2013 – Warka
    KS PUŁASKI WARKA – TS WISŁA KRAKÓW (111:72)
    Pułaski: Piros 25 pkt. (7 zbiórek, 3×3), Kapturski 17 pkt., (3 x 3), Konieczny 16 pkt. (4×3), Tradecki 13 pkt. (14 asyst, 3×3), Gazarkiewicz 12 pkt., Piątek 9 pkt., Cukierda 9 pkt, Drążyk 4 pkt., Izraelski 3 pkt, Wawszczyk 3 pkt, Adamczyk, Musijowski