Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRNiezwykłe pokazy historyczne podczas "Vivat Pułaski"

  Niezwykłe pokazy historyczne podczas „Vivat Pułaski”

  Nie ma pikniku „Vivat Pułaski” bez pokazów historycznych. To jest najważniejszy element tego wydarzenia, pokazanie losów Kazimierza Pułaskiego – bohatera, który walczył o wolną Polskę w czasie Konfederacji Barskiej i, który walczył i zginął za wolność Ameryki…  człowieka, który w czasie jednej z bitew uratował życie Jerzego Waszyngtona, późniejszego Prezydenta Stanów Zjednoczonych, który nazywany jest „twórcą amerykańskiej kawalerii”.

  Zapraszamy wszystkich na specjalne pokazy historyczne oraz do odwiedzanie obozowisk i stoisk militarnych.

  Na głównej polanie piknikowej (od ul. Turystycznej) zaplanowano 3 pokazy:

  • 17:30 – Pułaski – bohater Konfederacji Barskiej
  • 18:00 – Pułaski – bohater Ameryki
  • 19:15 – Amerykańscy Indianie…

  Dodatkowo w Parku na Winiarach w godz. 15:30-19:00 dostępna będzie „Wioska Indiańska” z licznymi atrakcjami oraz obóz „Sarmatów” czyli polska szlachta…

  Pełny program wydarzenia – kliknij tutaj.

  Organizatorami wydarzenia są: Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego (Budżet Obywatelski Mazowsza).

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE