Więcej
  Strona głównaInstytucje„A ty co z siebie dajesz gwiazdom?” - spektakl wareckich licealistów

  „A ty co z siebie dajesz gwiazdom?” – spektakl wareckich licealistów

  Pamiętacie te słowa? Jak często je powtarzacie?  Czy pomagają w życiu? Dają moc?

  Pełen inwencji twórczej, świeżej interpretacji, osobistych uczuć – naszych młodych, wchodzących dopiero w życie aktorów z wareckiego Liceum Ogólnokształcącego – spektakl, na podstawie „ Małego Księcia” A. de Saint- Exupery’ego! Pod „batutą” Pani Dyrektor Ewy Karkowskiej i Księdza Piotra Jaworskiego grupa teatralna „Wyso(c)ki Poziom” wystawiła w tym roku szkolnym już drugie przedstawienie. Tym razem sięgnęła po naprawdę ambitny i trudny do pokazania temat – ponadczasowy problem trudnych relacji międzyludzkich i bezsens życia w zamkniętym światku swoich własnych „nieużytecznych” ambicji i miażdżących kompleksów… Wędrówka, samotni ludzie jakich spotyka Mały Książę, jego dylematy o sensie istnienia i ich „działania” na Ziemi – to wszystko nieustannie wprawia w rzewny, refleksyjny nastrój i pobudza sumienie. Czy na pewno otoczka, w jaką się z własnej woli uwikłaliśmy, jest tym, co czyni nas szczęśliwymi? Czy żyjemy w zgodzie ze swoim wewnętrznym dzieckiem?

  Młodzi aktorzy, uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wareckiego LO – jak zwykle pokazali „wysoki poziom”! Włożyli w to ogrom pracy, chęci, odwagi, zdolności, ale przede wszystkim jednak uczucia, bez którego zrozumienie i autentyczne odegranie tych wielorakich ról, zupełnie nie byłoby możliwe. Niektórzy z nich dopiero po raz pierwszy pojawili się na scenie „teatru”, inni to już zaprawieni „aktorzy”. Tym drugim przypadły w prezencie dwie przewodnie role w sztuce – Mateuszowi Miganowskiemu – rozczulająca rola Małego Księcia i Damianowi Włodarczykowi rola Pilota. Z wielkim namaszczeniem i głęboką interpretacją wniknęli w świat ludzkich egzystencjalnych zagadek, zadziwiając, smucąc, a momentami bawiąc. Pokazali, jak bogaty w swej dziwności, w swych przeciwieństwach i przekornych zachowaniach jest świat ludzkich myśli, uprzedzeń, przyzwyczajeń, ślepej wiary ideologiom, definicjom… I sami, poprzez swoją infantylną, szczerą i niewinną ocenę, a zarazem wrażliwą grę aktorską, pokazali najważniejszą, niezmienną prawdę  w życiu, że „najlepiej widzi się sercem…”

  Przedstawienie na deskach licealnej sceny mogła obejrzeć młodzież z dwóch szkół podstawowych (klasy 5 – 8), a także każdy chętny – przez trzy dni, od 14 do 16 czerwca. Po skończonym spektaklu publiczność niezmiennie nagradzała aktorów i twórców gromkimi brawami, a Pani Dyrektor, by przybliżyć młodszym przesłanie „powiastki”, na koniec reasumowała obejrzaną sztukę najważniejszymi objaśnieniami. Na pewno było to cenne, pouczające doświadczenie dla widzów, ale też głębokie przeżycie dla aktorów – uczniów liceum, którzy na własnej skórze doświadczyli tajników – „uroków” i trudów tej ciężkiej profesji. Z niecierpliwością czekamy na kolejny „płodny” pod tym względem rok szkolny!

  OBSADA: Mały Książę – Mateusz Miganowski, Dorośli  – Aleksandra Koral, Wiktoria Twardowska, Zuzanna Urbańska, Zuzanna Zdrojek, Żmija – Lena Wrzosek, Pilot – Damian Włodarczyk, Król – Igor Wrona, Próżny – Wiktoria Badowska, Bankier – Bartłomiej Kaczmarczyk, Pijak – Zofia Twardowska, Latarnik – Kamil Fronczek, Geografa – Szymon Nowak oraz Lis – Julia Biedrzycka, RÓŻA – Martyna Gruszczyńska.

  LO w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE