Więcej
  Strona głównaInstytucjeZ życia szkoły przy Obwodowej

  Z życia szkoły przy Obwodowej

  Spotkanie z policją

  7 czerwca odbyła się prelekcja dla uczniów klas pierwszych poprowadzona przez asp. sztab. Ewelinę Kozdruj z Grójca. Tematem były niebezpieczeństwa czyhające na młodych ludzi w Internecie, ceberprzemoc oraz konsekwencje prawne dla młodych sprawców. Dzisiejsze czasy w dobie Internetu powodują wiele zagrożeń dla młodych ludzi, dlatego też, aby zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, szkoła zorganizowała spotkanie dla uczniów. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu.

  Z wizytą w magazynach firmy Deltima

  30 maja 2023 r. uczniowie klas trzecich Technikum Logistycznego wybrali się z wizytą do magazynu firmy Deltima Sp. z o.o. Podczas pobytu zapoznali się z zasadami pracy w magazynie dystrybucyjnym, procesem kompletacji i przygotowaniem zamówień do wysyłki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w praktyce infrastrukturę magazynową służącą do składowania rzędowego jak i blokowego w ramach przypomnienia wiadomości przed zbliżającym się egzaminem zawodowym.

  Dzień sportu na Obwodowej

  26 maja nie upłynął w ZS Warka pod znakiem nudy. Okrzyknięty został „Dniem Sportu” i dostarczył wielu sportowych wrażeń i miłych niespodzianek. Uczniowie brali udział w 9 konkurencjach, w których rywalizowali ze sobą z ogromnym zaangażowaniem i determinacją. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden:

  I miejsce – klasa I Branżowa Szkoła

  II miejsce – II Technikum Informatyczne

  III miejsce – II Technikum Logistyczne

  Zwycięska klasa otrzymała bon na pizzę ufundowany przez Radę Rodziców. Po sportowych zmaganiach uczniowie wraz z nauczycielami integrowali się podczas wspólnego ogniska.

  Zwiedzamy świat rowerem

  W ramach działalności Koła Turystyczno-Krajoznawczego, z inicjatywy nauczyciela Andrzeja Marka, 24 maja odbył się rajd rowerowy na trasie Warka-Studzianki Pancerne. W niedzielne, słoneczne przedpołudnie grupa uczniów, nauczycieli i pasjonatów turystyki rowerowej wystartowała trasą przez: Tomczyn, Broncin, Nowy Grabów, Łękawicę, by po blisko dwóch godzinach dotrzeć do celu. Studzianki Pancerne to miejsce największej bitwy pancernej z udziałem polskich czołgów z II wojny światowej. Po odpoczynku i solidnym posiłku nasi rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną – tym razem przez miejscowości: Paprotnia, Koziołek, Zwierzyniec, Grabów. Wszyscy zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach wrócili z 40-kilometrowej przejażdżki.

  ZS w Warce

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE