Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRAktywni siatkarze WTS

  Aktywni siatkarze WTS

  Na przełomie maja i czerwca młodzi zawodnicy WTS Warka bardzo aktywnie spędzali czas podczas turniejów i sparingów siatkarskich.

  15 maja trzynastka śmiałków z roczników 2010-11-12 podjęła wyzwanie i wybrała się do Góry Kalwarii na siatkarski sparing z rówieśnikami trenującymi w lokalnym OSiR. Nasi reprezentanci stworzyli 6 drużyn ( Nadia+Nati, Natalia+Lena, Emilka+Weronika, Zosia+Amelka, Zuzia+Iza, Fabian+Antek+Mati), a gospodarze 12. Przed zawodnikami było sporo gry – rywalizowaliśmy w kat. dwójek, mecz do 15 punktów. Zawodnicy zaskakiwali zaangażowaniem, ciekawymi akcjami i skuteczną grą „na 3”. Dla wielu były to pierwsze tego typu zawody, dlatego też gratulujemy postawy na boisku i walki o każdy punkt!

  Tymczasem 1 czerwca najmłodsi adepci siatkówki z klas 1-3 rozegrali Turniej Rzucanki Siatkarskiej z okazji Dnia Dziecka. Zawodnicy po raz pierwszy mogli sprawdzić się w grze 1×1, systemem „każdy z każdym” jeden set do 5 pkt. W ogólnej klasyfikacji liczył się każdy punkt dlatego też warto było grać „do końca” i zdobywać ich jak najwięcej. Gra wymagała podstawowych umiejętności siatkarskich – obowiązywała zagrywka oburącz i odbicia piłki po jej złapaniu. Nie było łatwo, ale gra dostarczyła dzieciom wielu sportowych emocji.
  Oto zawodnicy, którzy zdobyli najwięcej punktów w naszej mini rywalizacji.

  1 miejsce – Kajetan Wiaderny – 30 pkt

  2 miejsce – Olek Bojdziński – 25 pkt

  3 miejsce – Natalia Potrzebowska- 23 pkt

  Na zakończenie rywalizacji każdy zawodnik za sportowe zaangażowanie otrzymał medal i słodkości.

  Kolejną porcję sportowych emocji dostarczył naszym zawodnikom sparing, który miał miejsce 14 czerwca w hali sportowej CeSiR. Po raz kolejny spotkaliśmy się z drużyną z Góry Kalwarii i rozegraliśmy zacięte mecze. Tym razem frekwencja grupy żółtej i czarnej WTS bardzo nas zaskoczyła. Blisko 50 dzieci na 7 boiskach rywalizowało w systemie 2×2. Zespoły zostały podzielone względem wieku i umiejętności, a mecze rozgrywaliśmy do 15 pkt. Po raz kolejny zdobywaliśmy cenne doświadczenie w grze, które na pewno zaprocentuje w przyszłym sezonie.

  WTS Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE