Więcej
  Strona głównaInstytucjePiknik „Lato nad Pilicą” za nami!

  Piknik „Lato nad Pilicą” za nami!

  W ostatni weekend lipca Pilica – nasze naturalne dziedzictwo – zachwycała nie tylko swym urokiem, ale także swą ofertą i wachlarzem aktywności podczas  rodzinnego pikniku, który licznie zgromadził mieszkańców i turystów odwiedzających Warkę.

  Sprawcą działań było Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – realizator projektu „Pilica zachwyca – rozwój oferty turystyczno-rekreacyjnej w Dolinie Pilicy”.

  – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. z ogromnym wzruszeniem wraca do działań nadpilicznych. Można powiedzieć, że właśnie od nich, przeszło dwadzieścia lat temu, rozpoczęła się nasza historia – mówi Dorota Kołakowska, dyrektor Biura.

  W ramach niedzielnego wydarzenia przeprowadzono warsztaty „rEKOdzieła”, podczas których m.in. wyplatano kwietne wianki, tworzono kartki z papieru czerpanego, budowano zamki i wieże z piasku.

  Fani nadpilickiej flory i fauny mieli możliwość przespacerowania się nieznanymi ścieżkami wzdłuż brzegów Pilicy w towarzystwie przewodnika, który niezwykle sugestywnie zachęcał do wsłuchiwania się w odgłosy tutejszych ptaków, drzew, owadów…

  Dla najmłodszych została zorganizowana strefa z animacjami prowadzona przez Animator ABCdziecka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wielkie bańki mydlane, wodna bitwa oraz zabawy ruchowe i taneczne. Nie zabrakło rodzinnych skoków w workach czy przeciągania liny.

  Na zakończenie dnia odbyła się nadpilicka szanta, zakończona… potańcówką na plaży.

  – To był fantastyczny rodzinny piknik! Cieszymy się, że mogliśmy go zorganizować dla mieszkańców. Jednak wydarzenie nie odbyło by się to bez wsparcia naszych Partnerów. Serdeczne podziękowania kierujemy do Zakładu Usług Komunalnych w Warce, Burmistrza Gminy Warka, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – podsumowuje Karolina Mirowska, koordynatorka projektu.

  Zadanie publiczne pn. „Pilica zachwyca – rozwój oferty turystyczno-rekreacyjnej w Dolinie Pilicy” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego”

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE