25.8 C
Warka
piątek, 22 września, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiEuropejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

  W weekend 16 i 17 września 2023 zapraszamy do odwiedzania naszego zespołu pałacowo-parkowego w Warce – Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Będziemy świętowali pod hasłem Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń.

  Przyłączając się do wspólnego świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do naszego zespołu pałacowo-parkowego w Warce. To miejsce niezwykłe, które trzeba odwiedzić, a zwłaszcza nasze ekspozycje muzealne.

  We wnętrzach pałacu prezentowana jest ekspozycja, która przypomina działalność polsko-amerykańskiego bohatera Kazimierza Pułaskiego oraz zasłużonych Polaków w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznasz tu również bogatą, bo ponad 700-letnią historię Warki, jednego z najstarszych miast na Mazowszu.

  Podczas tego weekendu będą mogli Państwo zwiedzić naszą nową wystawę czasową „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”. Bohaterami wystawy są polscy kompozytorzy, którym udało się stworzyć ścieżki dźwiękowe do amerykańskich filmów: Bronisław Kaper, Henryk Wars, Krzysztof Komeda, Krzysztof Penderecki, Zbigniew Preisner, Wojciech Kilar i Jan A.P. Kaczmarek. Każdy z nich wniósł wkład w sukcesy produkowanych za oceanem dzieł wielkiego ekranu. Znajdziemy wśród nich filmy kultowe. Na ekspozycji znajdą się nie tylko fotosy i plakaty filmowe, ale także oryginalne pamiątki związane z sukcesami kompozytorów, m.in. moneta, którą Krzysztof Komeda otrzymał na szczęście od Romana Polańskiego po przyjeździe do USA, plakiety nagród Zbigniewa Preisnera, rękopisy zapisów nutowych Wojciecha Kilara czy też elementy garderoby Jana A.P. Kaczmarka, w których kompozytor wystąpił na pamiętnej, oscarowej gali w 2005 r. i wiele innych atrakcyjnych niespodzianek. A wszystko w otoczeniu wspaniałej muzyki!

  W dniu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa wstęp do muzeum jest bezpłatny. 

  Warto już dziś zaplanować sobie rodzinną wycieczkę i spędzić czas w zabytkowym parku w Warce.

  Zapraszamy w godz.11.00-18.00.

  https://edd.nid.pl/wydarzenia/zwiedzanie-muzeum-im-kazimierza-pulaskiego-w-warce/

   

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE