-6.2 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej

  Kobiety dyktatorów…

  Zapraszamy Państwa na kolejny wykład Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej. W czwartek – 21 listopada 2013 r. – o godz. 1730 gościem naszym będzie filozof kultury Krzysztof Kaim, który wygłosi wykład zatytułowany: KOBIETY DYKTATORÓW.

  Mówi się, że władza przyciąga kobiety, że jest swego rodzaju afrodyzjakiem. Stąd wniosek, że towarzyszkami życia panów „u władzy”, powinny być kobiety niezwykle piękne, pewnie też sprytne i ceniące luksus, niekoniecznie przesadnie inteligentne. Czy to się sprawdza? Niekiedy tak. A pamiętają Państwo elitę władzy polski ludowej? Ci panowie mieli raczej u boku dawne towarzyszki broni o wątpliwej raczej urodzie, ale znakomitym zmyśle politycznym.

  Rozejrzyjmy się po świecie – po salonach dyplomatycznych Europy, Azji i Ameryki – kim są spotykane tam panie? czy uczestniczą w działalności swych mężów, czy może tylko wyzyskują ich pozycję? O tym właśnie traktować będzie dzisiejsza prelekcja.

   

  Zapraszamy

  Hanna Szczepanowska – koordynator Wareckiej Akademii Wiedzy

   plakat WAW_kobietydyktatorow

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE