Więcej

  Kobiety dyktatorów…

  Zapraszamy Państwa na kolejny wykład Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej. W czwartek – 21 listopada 2013 r. – o godz. 1730 gościem naszym będzie filozof kultury Krzysztof Kaim, który wygłosi wykład zatytułowany: KOBIETY DYKTATORÓW.

  Mówi się, że władza przyciąga kobiety, że jest swego rodzaju afrodyzjakiem. Stąd wniosek, że towarzyszkami życia panów „u władzy”, powinny być kobiety niezwykle piękne, pewnie też sprytne i ceniące luksus, niekoniecznie przesadnie inteligentne. Czy to się sprawdza? Niekiedy tak. A pamiętają Państwo elitę władzy polski ludowej? Ci panowie mieli raczej u boku dawne towarzyszki broni o wątpliwej raczej urodzie, ale znakomitym zmyśle politycznym.

  Rozejrzyjmy się po świecie – po salonach dyplomatycznych Europy, Azji i Ameryki – kim są spotykane tam panie? czy uczestniczą w działalności swych mężów, czy może tylko wyzyskują ich pozycję? O tym właśnie traktować będzie dzisiejsza prelekcja.

   

  Zapraszamy

  Hanna Szczepanowska – koordynator Wareckiej Akademii Wiedzy

   plakat WAW_kobietydyktatorow

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE