Więcej
  Strona głównaInstytucjeŚwięto Edukacji Narodowej w kilku szkołach z Gminy Warka

  Święto Edukacji Narodowej w kilku szkołach z Gminy Warka

  14 października przypada Święto Edukacji Narodowej oraz tradycyjny Dzień Nauczyciela. To moment, kiedy uczniowie mają okazję podziękować za wkład włożony w przekazywanie wiedzy, rozwój i kształtowanie osobowości. Zobaczmy jak ten dzień świętowało kilka szkół w gminie Warka.

  PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  W wareckiej szkole podstawowej nr 2 święto obchodzono trochę inaczej niż zawsze.  Młodzi przejęli stery i to oni celebrowali przebieg wydarzenia. W „Dwójce” pojawili się nowi nauczyciele i dyrektor. W ławkach zasiedli niesforni uczniowie, których tego dnia ciężko było podporządkować. W sali gimnastycznej młodzi artyści zaprezentowali koncert życzeń. Piosenki dedykowane były wszystkim pracownikom szkoły. Jedna z nich była inspiracją do nakręcenia krótkiego filmiku, do którego obejrzenia zapraszamy na profil szkoły na Facebooku.

  Nauczyciele i uczniowie tego dnia mogli doświadczyć jak jest z „tej drugiej strony…” Była to fajna zabawa, a jednocześnie doświadczenie i nauka dla wszystkich.

  Samorząd Szkolny PSP 2 w Warce

   

  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się 12 października. Rozpoczęła go Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, która powitała zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, pracowników Centrum, uczniów i rodziców.

  Swą obecnością zaszczyciły nas: Iwona Pietrzycka – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Mariola Lenarczyk – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor podkreśliła rolę nauczycieli w procesie kształtowania osobowości młodych ludzi zgodnie z oczekiwaniami zmieniającego się świata. Wspomniała również o pięćdziesięcioletniej przeszłości szkoły i niezmiennym od pokoleń celu, jakim jest efektywne kształcenie najlepszych fachowców – współcześnie nie tylko w sadownictwie, ale także w wielu innych branżach. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za wytrwałą pracę oraz podejmowanie różnych inicjatyw, skutkujących sukcesami uczniów. Słowa podziękowań skierowała także do pracowników niepedagogicznych, dbających o właściwe funkcjonowanie szkoły.

  Stałym punktem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest ślubowanie uczniów klas pierwszych. Reprezentanci klas w zawodach technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik reklamy, technik usług fryzjerskich, technik organizacji turystyki, technik spedytor i technik ogrodnik zobowiązali się być dobrymi obywatelami i uczniami. Miłą pamiątką tej podniosłej chwili było wręczenie pamiątkowych aktów ślubowania.

  Równie miłym punktem piątkowego spotkania było wręczenie nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi w uznaniu za wyróżniającą się pracę. Symbolicznym podarunkiem dla uczestników uroczystości był zabawny program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas piątych w zawodach technik architektury krajobrazu, technik ogrodnik, technik ekonomista i technik spedytor, wspieranych przez wychowawców – Lidię Ciżę, Patrycję Pachniak i Grzegorza Rudkowskiego – oraz młodszych kolegów. Na zainscenizowanej konferencji naukowej poznaliśmy opinie różnych środowisk o nauczycielach i ich pracy, skonfrontowane z autokreacyjną wizją typowego belfra (w tej roli rewelacyjny Kacper Czamara z klasy 2 TR). Życzenia wszystkim pracownikom Centrum złożyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

  Syci wrażeń artystycznych, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły skorzystali ze słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców piątoklasistów. W miłej atmosferze wszystko smakowało wyśmienicie!

  Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

   

  ZS im. I PLM „Warszawa” w Warce

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Warce odbyły się 13 października, co było doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za wysiłek nauczycieli i pracowników naszej szkoły uczestniczących w procesie kształtowania szlachetnych postaw i światłych umysłów swoich wychowanków.

  Dyrektor Anna Górnicka rozpoczęła przemówieniem, podczas którego przywitała serdecznie wszystkich obecnych oraz złożyła nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia. Serdeczne wyrazy uznania dla pedagogów przekazali również: Andrzej Zaręba – członek Zarządu Powiatu Grójeckiego z ramienia Starosty Krzysztofa Ambroziaka, również Aneta Kantorowicz jako reprezentant Rady Rodziców oraz Samorząd Uczniowski, który podziękował nauczycielom za ciężką pracę i wysiłek włożony w edukację.

  Klasy 3 Technikum Informatycznego i 3 Technikum Logistycznego przygotowały tego dnia akademię pod okiem swoich wychowawców: Sylwii Bekas i Agaty Gabler-Śliwy. Hasłem przewodnim występu był cytat J. Korczaka “Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwijać”, który był ściśle związany z pierwszą częścią przedstawienia pt. “Nasz szkolny raj”. W drugiej części w sposób humorystyczny przedstawiono dialogi nauczycieli z uczniami, które często można usłyszeć podczas różnych lekcji. W międzyczasie wyświetlone zostały śmieszne filmiki z sytuacjami pochodzącymi z życia szkoły nagranymi przez najaktywniejszych uczniów. Na zakończenie części artystycznej młodzież złożyła nauczycielom życzenia włączając całą społeczność szkolną w śpiewanie autorskiego karaoke na melodię powszechnie znanej piosenki, którą na gitarze zagrała nauczycielka Aldona Rzeźnik. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy oglądali występy.

  Po zakończeniu uroczystości nauczyciele mogli delektować się wspaniałym poczęstunkiem przy kawie, który był prezentem od rodziców uczniów i Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy!

  ZS w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE