Więcej
  Strona głównaBlogiJubileusz 50-lecia działalności artystycznej Heleny Jolanty Kazany

  Jubileusz 50-lecia działalności artystycznej Heleny Jolanty Kazany

  W piątek 27 października w „Dworku na Długiej” odbył się wyjątkowy, jubileuszowy wernisaż malarstwa Heleny Jolanty Kazany.

  Podczas wernisażu mogliśmy podziwiać 50-letni dorobek artystyczny malarki.

  Helena Jolanta Kazana przez wiele lat była związana z Warką, gdyż była nauczycielką w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego.

  Swoją twórczość artystyczną realizuje w kręgu malarzy Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków oraz Grupy Piaseczno. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Sztuka Użytkowa.

  W jej pracach można dostrzec piękno krajobrazów Mazowsza i Podlasia – to ulubione tematy prac artystki. Często maluje również kwiaty i martwe natury.

  Jest autorką olbrzymiej ilości prac, które znalazły swoje miejsce w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

  Wystawa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Na wernisaż przybyło spore grono przyjaciół, znajomych czy byłych uczniów artystki. Po oficjalnej część i powitaniu gości przez Panią Helenę oraz Sławomira Ragana (koordynatora wystawy) przystąpiono do zwiedzania ekspozycji. Na zakończenie był tort jubileuszowy i wspólne śpiewanie STO LAT dla artystki.

  Wystawa pt. „Spotkanie z polską naturą” będzie dostępna dla zwiedzających do 30 listopada 2023 r. w godzinach pracy Dworku na Długiej.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE